Zamknij
REKLAMA

Będzie nowy dworzec kolejowy w Grudziądzu, deklaruje Prezes PKP

14:13, 05.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że dworzec kolejowy w Grudziądzu został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. 

W briefingu oprócz: Andrzeja Adamczyka – ministra infrastruktury udział wzięli również Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko-pomorski, Anna Gembicka – pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju, a od wczoraj wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz  Krzysztof Mamiński – prezes zarządu PKP S.A.

W konferencji brali udział również Poseł na Sejm Marzenna Drab oraz radni sejmiku Przemysław Przybylski i Małgorzata Taranowicz.

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński zadeklarował, że nowy dworzec powstanie do końca 2022 r. Będzie budowany od nowa i ma spełniać wszystkie światowe normy. 

Na listę oprócz Grudziądza wpisano również obiekty w Olkuszu, Oleśnie Śląskim, Gdyni Chyloni, Nisku i Lubartowie.

Postęp prac można śledzić tutaj

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

jaja

4 0

Po co była ta chucpa ze zbieraniem podpisów, tak powinno się załatwiać problemy czekamy na realizację . 16:55, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IzaIza

1 0

Nie za szybko z tymi deklaracjami? Nie czekacie do wyborów we wrześniu? Kaktus mi wyrośnie na dłoni jak za 3 lata będzie tu stał nowy dworzec. Zapamiętajcie to mieszkańcy- 3 lata i stoi nowy gmach!!! A co za tym idzie również nowe połączenia kolejowe, bo dla Arrivy ten stary budynek starczy. 18:22, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone