Zamknij
REKLAMA

Konferencja prasowa w sprawie sytuacji szpitala w Grudziądzu

19:24, 29.07.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor szpitala w Grudziądzu Piotr Drzymalski poinformował, że już trwa w szpitalu proces restrukturyzacyjny zaproponowany przez firmę Formedis. 

Główne działania mają polegać na szukaniu dodatkowych przychodów w tych obszarach zabiegów medycznych, na które nie ma limitów. Należy do nich położnictwo, neonatologia, operacje zaćmy, diagnostyka obrazowa oraz rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Trwa również szukanie oszczędności i redukcja kosztów. W ramach oszczędności zostanie wyłączona nocna obsługa apteki szpitalnej oraz zostanie wprowadzona procedura kontroli zużycia leków i materiałów jednorazowych. Obligatoryjnie ma być również wprowadzona zasada stosowania tańszych leków, tzw. zamienników. Dyrekcja szpitala liczy również na duże oszczędności na skutek łączenia oddziałów, co spowoduje zmniejszenie liczby ordynatorów.

Jednym z pierwszych oddziałów jakie będą łączone to są oddziały pediatryczne – mówi dyrektor szpitala.

Zdaniem dyrektora nikt z ordynatorów nie będzie zwalniany. Trwają rozmowy, aby podpisać z nimi porozumienia, takie, aby dalej pracowali na oddziale jako zwykli lekarze.

Trwa również wycena aktywów szpitala. Zdaniem Piotra Drzymalskiego potrzebna jest ona po to, aby na koniec października być gotowym na przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego.

Sporą część konferencji poświęcono na wyjaśnienia informacji jakie pojawiają się w mediach na temat szpitala, które zdaniem dyrektora nie zawsze są prawdziwe, a wynikają z niedoinformowania.

Dziennikarze pytali, co ze spłatą pożyczki z MW Trade, która na początku czerwca została postawiona w stan wymagalności. Główną przyczyną wypowiedzenia umowy pożyczki było niedopełnienie obowiązków przez dyrektora, który nie podpisał cesji wierzytelności, a była ona wymagana w umowie. Drugą przyczyną była informacja podana przez prezydenta Macieja Glamowskiego o przekształceniu szpitala w spółkę.

[ZT]72928[/ZT]

Dyrektor poinformował, że pożyczka ta nie została jeszcze spłacona i trwają negocjacje z wierzycielem. Przyczyną niespłacenia tej pożyczki jest opóźnienie pozyskania pożyczki z innego parabanku, na którą radni udzielili zgody. Przypominamy, że pod koniec maja dyrektor Piotr Drzymalski w naszym wywiadzie zadeklarował, że podpisanie pożyczki to kwestia kilku dni. Mamy koniec lipca i okazuje się, że szpital nie dostał jeszcze tych pieniędzy. Z informacji jakie podał dyrektor, szpital otrzymał część tej kwoty, którą przeznaczył na bieżące wydatki i częściową spłatę MW Trade.

[ZT]72939[/ZT]

Co dalej z pożyczką, na którą zgodę dali radni? Dyrektor Drzymalski uspokaja, że wszystko jest pod kontrolą.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

anyany

0 0

i Pan Marek też jest - to już jestem spokojny, wszystko będzie dobrze ;):):) 08:07, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wóz Wóz

5 0

Ale pan Drzymała się napina na pytania od dziennikarzy. Pewnie dlatego ze jest czysty jak łza 12:27, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz