Zamknij
REKLAMA

Prezydent zapowiada nową inwestycję na Placu Stycznia

10:23, 21.08.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądzki Park Przemysłowy przygotowuje koncepcje budowy nowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Budynek miałby stanąć u zbiegu ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia. Jego realizacja uzależniona jest od uzyskania dofinansowania.

Regionalny Program Operacyjny WKP zakłada ogłoszenie w najbliższym czasie konkursu z zakresu tworzenia i rozwoju infrastruktury biznesowej  w postaci budowy kolejnego inkubatora przedsiębiorczości. Termin składania wniosków o dofinansowanie wyznaczono w harmonogramie do 15 października 2019 roku.

GPP przygotowuje się do startu w tym konkursie. Spółka realizująca zadanie własne gminy – wspieranie przedsiębiorczości prowadzi do tej pory m.in. dwa Inkubatory przy ul. Waryńskiego. Jeden mieszczący się w obiekcie byłej zakładowej straży pożarnej Stomilu składa się głównie z biur. Drugi mieści się w hali przemysłowej i składa się z 5 pracowni o powierzchni od 151 do 727 m kw przeznaczonych pod działalność przemysłowo – usługowo – magazynową. Obecnie w I Inkubatorze jest jedno wolne biuro.

Po analizie wielu lokalizacji pod nowy projekt w centrum zainteresowani GPP jest nieruchomość należąca do PSS Społem znajdująca się przy ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia. Miejska Spółka rozpoczęła już współprace w tym zakresie z PSS Społem. Strony podpisały wstępna umowę. Zakup nieruchomości uzależniona jest od pozyskania przez GPP dofinansowania. Nieruchomość o łącznej powierzchni 2889 metrów kwadratowych składa się z czterech działek. Koncepcja zakłada budowę czterokondygnacyjnego obiektu biurowo – usługowego o powierzchni 3 727 metrów kwadratowych wraz z parkingiem i towarzyszącą infrastrukturą. W sumie ma tu powstać 36 biur o powierzchni od 29 do 64 metrów kwadratowych. Obiekt ma zostać wyposażony w profesjonalną sale=ę konferencyjną dla 200 osób wraz z zapleczem gastronomicznym.

Inwestycja uzależniona jest od przyznania dofinansowania. Wiele szczegółów uzależniona jest również od zakresu, jaki będzie przewidywał konkurs. W przypadku realizacji tej inwestycji uda się uporządkować nieruchomość leżącą w centrum miasta, na której dziś znajduje się parking i ogródek gastronomiczny ale również zbudować nową kompleksową ofertę wsparcia w atrakcyjnym miejscu dla rozpoczynających swoją działalność. Obowiązywać miałyby preferencyjne ceny wynajmu, funkcjonować m.in. wirtualne biuro, salki na spotkania, szkolenia itp.

Obecnie Grudziądzki Park Przemysłowy przygotowuje dokumentację związaną z budową Inkubatora.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

janjan

2 3

Doskonała inicjatywa - są środki, trzeba brać i dawać szansę mieszkańcom 15:55, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MAXMAX

7 1

Szkoda, że zlecenie poszybowało wraz z pieniędzmi Grudziądzan do Trójmiasta.
Mamy w Grudziądzu świetnych architektów, po co szukać w Gdańsku??? tym bardziej że plany zagospodarowania terenu u zbiegu ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia są dwa i to od dawna.
Byłoby taniej i szybciej... ale jak nie wiadomo o co chodzi... 16:54, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

4 1

Totalny kibel.... sale konferencyjne są w NOT i kinie w galerii Alfa. Miasto płacze, że nie ma kasy na nic a rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej od ronda koło Auchan do Mniszka obok już istniejącej... !!!!! ... to jest gospodarność i wyrzucenie pieniędzy... ok 2 mln zł. 15:42, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KkKk

0 1

W końcu w Grudziądzu pojawi się coś ciekawego 20:15, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA