Zamknij
REKLAMA

Poczekamy na nowe tramwaje w Grudziądzu. Przetarg unieważniony

09:31, 16.01.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Na wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami Osiedla Kuntersztyn Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poinformował, że przetarg na nowe tramwaje został unieważniony z powodu wyższej ceny od planowanego wydatku na ten cel przez miasto.

W przetargu udział wzięła tylko jedna firma – Modertrans z Poznania, która swoje wagony wyceniła na 25,3 mln zł, to ponad 3 mln zł więcej niż planuje wydać miasto Grudziądz. Cztery wagony miały być dostarczone w ciągu 24 miesięcy, przy czym pierwszy z nich w ciągu 12 miesięcy.

Miasto ogłosiło przetarg na cztery fabrycznie nowe pojazdy wieloczłonowe, jednokierunkowe i niskopodłogowe. Długość pojazdu określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Tramwaj musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących.

Jak informuje Urząd Miasta w terminie kilku tygodnie miasto ogłosi kolejny przetarg.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JolkaJolka

0 0

A na przeciwko Castoramy w Łasku blisko wodociągów tam dosłownie jest obozowisko jest kilka namiotów kolorowo i co i nikt się nimi nie zainteresował bo po co o do czasu aż pożar powstanie hahaha 21:52, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone