Zamknij
REKLAMA

Proekologiczna działalność OPEC-INEKO we współpracy z Schumacher Packaging

11:03, 13.05.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Ochrona środowiska jest naszym wspólnym obowiązkiem. Z tego założenia wyszły spółki OPEC-INEKO oraz Schumacher Packaging, które doszły do porozumienia i powołały do życia biogazową ciepłownię. Pracuje ona w oparciu o biogaz wytworzony w wyniku beztlenowej fermentacji ścieków z oczyszczalni Schumachera.

Ciepłownia jest własnością spółki OPEC-INEKO, natomiast zlokalizowana została na terenie firmy Schumacher. Zastosowane w ciepłowni nowoczesne rozwiązania techniczne  gwarantują wysoką sprawność i efektywność w zakresie wytwarzania pary na potrzeby technologiczne zakładu w procesie produkcji papieru. Instalacja spalania biogazu pozwoli zmniejszyć uciążliwość dla środowiska w zakresie niekontrolowanej emisji metanu, wytworzona z niej zielona energia przyczyni się do redukcji ilości spalanego węgla w Elektrociepłowni Łąkowa.

Oddana do użytkowania 30 marca br. ciepłownia już przez pierwszy miesiąc wyprodukowała 2 100 GJ  ciepła, zużywając 85 000 Nm3 biogazu, co odpowiada energii spalenia 100 ton węgla. W skali roku oszczędności wyniosą ponad 1500 ton mniej spalanego węgla.

Realizując ten wspólny projekt, chcemy zwiększyć wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, zmniejszyć zużycie paliw kopalnych, a co za tym idzie redukować emisję zanieczyszczeń – tłumaczy Mirosław Radecki prezes OPEC-INEKO.

Jednocześnie należy przypomnieć, że OPEC-INEKO od wielu lat wykorzystuje do produkcji ciepła i energii elektrycznej oprócz węgla również biomasę w postaci peletu ze słomy. W planach spółek Grupy OPEC jest dalsze zwiększenie udziału spalanej biomasy oraz wykorzystanie innych ekologicznych źródeł energii, takich jak alternatywne paliwo RDF oraz energia słoneczna.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz