Zamknij
REKLAMA

Obiekt po Chłodni Grudziądz wystawiony na sprzedaż za 15 mln zł

19:34, 01.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Tak jak w styczniu 2020 roku zapowiadał Zarząd Iglotex SA z końcem czerwca zakład w Grudziądzu przestaje funkcjonować, a produkcja została przeniesiona do nowego oddziału dystrybucyjnego w Skórczu.

Cały obiekt został wystawiony na sprzedaż.

Obiekt produkcyjny z chłodniami w Grudziądzu

Obiekt przemysłowy z chłodniami na działkach o pow. ok. 8 ha położony w Grudziądzu.

Do sprzedaży jest nieruchomość obejmująca działki gruntu o łącznej powierzchni 8,1352 ha zabudowane budynkami produkcyjnymi, magazynowymi, w tym budynkami chłodni, budynkiem biurowym, własną kotłownią, budynkami technicznymi i wieloma urządzeniami pomocniczym do produkcji oraz parkingami. Teren nieruchomości jest w pełni zagospodarowany i ogrodzony. Zakład produkcyjny jest utrzymywany w dobrym stanie. Dla budynków i instalacji są przeprowadzane okresowe badania techniczne. Powierzchnia zabudowy wynosi około 30 tyś. m2. Obecnie powierzchnia produkcyjna w budynkach wynosi około 8,3 tyś. m2, powierzchnia magazynowa około 12, 5 tyś. m2. W budynkach chłodni o powierzchni około 10 tyś. m2 wyposażonej w regały wysokiego składowania, można składować nawet około 20 tyś. palet. Na nieruchomości znajduje się również budynek biurowy, trzykondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 2.190 m2.

Obecnie obiekt jest przystosowany do produkcji spożywczej oraz mrożenia i chłodzenia produktów i towarów w chłodniach. Budynki, linie technologiczne, systemy logistyczne oraz infrastruktura zostały kompleksowo zmodernizowane w ciągu ostatnich pięciu lat, a poniesiony koszt inwestycji wynosił kilknaście milionów złotych. Znacznie zwiększyły się możliwości produkcyjne, nawet do szacowanej wielkości około 49 tysięcy ton produkcji, a liczba osób zatrudnionych wynosiła w niektórych okresach 325 osób.

Nieruchomość położona w Grudziądzu stanowi jeden z oddziałów Grupy Kapitałowej IGLOTEX, w ciągu kilku miesięcy działalność zostanie przeniesiona do nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego.

Teren, na którym położona jest nieruchomość objęty jest aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Teren jest przeznaczony głównie pod funkcje produkcyjno-składowe, magazynowe oraz usług, w tym również handlu.

Cena sprzedaży nieruchomości wynosi 15.000.000 zł netto podwyższona o podatek vat.

Położenie nieruchomości, jej zabudowa, istniejąca infrastruktura i sieci uzbrojenia w media oraz przeznaczenie terenu zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego stanowią o atrakcyjności tej nieruchomości oraz potencjale rozwoju. Nieruchomość położona jest w obrębie miasta Grudziądz, dojazd jest drogą asfaltową, w sąsiedztwie również znajduje się komunikacja miejska oraz zaplecze handlowo-usługowe.

Nieruchomość jest położona w sąsiedztwie innych nieruchomości wykorzystywanych na cele magazynowo-przemysłowe oraz w bardzo bliskim sąsiedztwie zabudowy miejskiej. Bardzo dobry dojazd z autostrady A1, zjazd w odległości ok. 8 km oraz z dróg krajowych nr 91, 16, 55. Jest dogodne połączenie z portem morskim w Gdańsku, który znajduje się w odległości ok. 100 km, również jest bardzo dobra komunikacja z innymi aglomeracjami. - czytamy w ogłoszeniu

link do ogłoszenia

[ZT]73840[/ZT]

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

NemoNemo

2 0

Skoro teren przeznaczony również na działalność handlową to powstanie kolejna " STONKA "... ha, ha, ha,… a tak w ogóle to adio pomidory, adio mrożone warzywa, bigosy, flaki i inne przysmaki.....😥😥😥😭😭😭. 07:47, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

1 0

Taki zakład przemysłowy i żeby nie było pomysłu na zagospodarowanie.To tylko w Polsce takie marnotrawstwo. 12:56, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TotoToto

1 2

Nie tylko w Polsce.. Iglotex zadzialal mądrze w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku.
Po spaleniu zakladu w Skórczu odbudowali dwa razy nowszy a zaklad w Grudziądzu byl i jest nieopłacalny dzialajac na tala skale. Pół produkt ktory kupują od grup rolniczych jest tanszy anizeli utrzymanie 3 zmian pracownikow codziennie. Niemcy, czesi, rosjanie od lat prowadza politykę tylko duzych zakładów male sa przekształcane lub sprzedawane 16:55, 02.07.2020


XyzXyz

2 1

Market zrobią. Kolejna szumna inwestycja tutaj. Tego nigdy za mało. Same sklepy będą. 15:03, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz