Zamknij
REKLAMA

Dlaczego podpisano dwa dokumenty o współpracy? Spółki miejskie tłumaczą

09:11, 15.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 7 lipca 2020 r. na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza, w obecności Prezydenta Macieja Glamowskiego podpisano porozumienie dotyczącego współpracy w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF. 

Stronami Porozumienia są dwie miejskie spółki: OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. reprezentowana przez Pana Marka Deca – Prezesa Zarządu oraz Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. reprezentowana przez Pana Tomasza Pasikowskiego – Prezesa Zarządu.
Po publikacji artykułu do redakcji portalu Grudziadz365.pl napłynęły informacje, że takie porozumienie już istnieje i zostało podpisane w listopadzie 2019r.

Dlaczego spółki miejskie OPEC i MWiO drugi raz podpisały dokument o współpracy w zakresie przetwarzania odpadów RDF?

Jak ustalił portal Grudziadz365.pl list intencyjny podpisany 8 listopada 2019r. jest bardzo szczegółowy i zawiera wiele zapisów precyzujących zakres współpracy w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF. W dokumencie opisane są etapy realizacji projektu od złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do termicznego przekształcania odpadu RDF poprzez konsultacje społeczne w tej sprawie, aż do uzyskania finansowania. 

Porozumienie podpisane 7 lipca 2020r. jest lakonicznym komunikatem stwierdzającym, że spółki miejskie będą współpracować w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF. 

Dziwne, że współpraca między spółkami miejskimi potrzebuje dodatkowego dokumentu podpisywanego w obecności Prezydenta Grudziądza. Taka współpraca powinna być oczywista, ale być może potrzebne było przedstawienie w mediach „kolejnego sukcesu" Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

Jak tłumaczą spółki OPEC w MWiO podpisanie ponownie dokumentu o współpracy?

W odpowiedzi na przesłane przez Pana pytania uprzejmie informujemy, że nie powinien Pan wejść w posiadane listu intencyjnego, ponieważ zgodnie z jego treścią wszystkie postanowienia w nim zawarte strony zobowiązały się zachować w tajemnicy. Dokument ten stanowi tajemnicę przedsiębiorstw, która jest prawnie chroniona. Mamy zatem nadzieję, że jedynie poinformowano Pana, że taki list został podpisany. 
Ze względu na objęcie tajemnicą szczegółów postanowień listu nie będziemy ich komentować, niemniej jednak odniesiemy się do zadanych przez Pana pytań.
Zgodnie z intencją Właściciela, w listopadzie ubiegłego roku, dwie miejskie spółki: OPEC – INEKO sp. z o.o. oraz MWiO sp. z o.o. podpisały list intencyjny dotyczący rozpoczęcia współpracy w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF. 
W wyniku prac analitycznych i studyjnych wykazano, że realizacja projektu jest możliwa i uzasadniona, tym samym przechodzimy do kolejnego etapu, rozpoczynając prace nad przygotowaniem projektu. Podpisany wcześniej list intencyjny miał charakter roboczy i dlatego nie był publicznie prezentowany.  Na tym etapie zaawansowania prac, możliwe już było podpisanie Porozumienia, którego treść nie stanowi kopii listu intencyjnego. Wydarzeniu temu nadano uroczysty charakter, zapraszając do udziału Prezydenta Grudziądza oraz przedstawicieli lokalnych mediów.
Następnym krokiem będzie podpisanie szczegółowej umowy między spółkami. Zaznaczyć należy, że planowana inwestycja będzie możliwa do zrealizowania pod warunkiem pozyskania finansowania oraz uzyskania zgód formalno-prawnych.

Komentarz Beaty Adwent z Biura Prasowego Prezydenta na temat podpisania dwóch dokumentów o współpracy:

Z informacji jakie otrzymałam od spółek wynika, że w listopadzie ubiegłego roku, dwie miejskie spółki: OPEC – INEKO sp. z o.o. oraz MWiO sp. z o.o. podpisały list intencyjny dotyczący rozpoczęcia współpracy w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF. 

Po analizie sytuacji na rynku zdecydowano, że realizacja projektu jest możliwa i uzasadniona, tym samym spółki przeszły do kolejnego etapu, rozpoczynając prace nad przygotowaniem projektu. Podpisany wcześniej list intencyjny miał charakter roboczy i dlatego nie był publicznie prezentowany.  

Na obecnym etapie zaawansowania prac, możliwe już było podpisanie Porozumienia, którego treść nie stanowi kopii listu intencyjnego. Wydarzeniu temu nadano uroczysty charakter, zapraszając do udziału Prezydenta Grudziądza oraz przedstawicieli mediów. Spółki planują w następnej kolejności podpisać szczegółową umowę.

[ZT]75109[/ZT]

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (11)

Gość Gość

9 0

Masakra nikt z TYM nic nie robi. 14:58, 15.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

9 0

Komedia w naszym Grudziądzu, boki zrywać!!!
Ale tak to jest jak ludzie przestają myśleć i dokonują fatalnych wyborów... najpierw M.G., a następnie R.T. Na szczęście drugi wybór pozostanie bez konsekwencji.
Ludzie!!! włączcie MYŚLENIE!!! 15:03, 15.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pasażer Pasażer

0 1

A kogo mamy wybrać? Andrzeja Wiśniewskiego? 14:50, 23.07.2020


miejscowymiejscowy

9 0

Spolki miejskie nie jest prywatnymi firmami, ale naleza posrednio do mieszkancow tego miasta, wiec jakiekolwiek "tajemnice handlowe" sa bezprawne. Tak jak w przypadku spolek skarbu panstwa, informacje o dzialalnosci sa transparentne, tak tez musi byc w odniesieniu do wlasnosci wspolnej tego miasta. 15:27, 15.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

5 0

Raczej tragedia 👎 19:56, 15.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SprawiedliwośćSprawiedliwość

3 1

Pozabierać 500 na wczasy patologi bo w du....pach się przewraca dzieciorobom. Z kolejki poparzona od słońca na Waryńskiego. Dać emerytom co uczciwie pracowali na to . 08:43, 16.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Cześć Cześć

4 1

Stul gębę lewacka gnido w tęczowych stringach 09:56, 16.07.2020


Gość Gość

3 0

Czyli połowie twojej famili?
A tobie gdzie się poprzewracało?
Jaki emeryt za 500 zł wyjedzie? Ten bogaty bo ten biedny nie dołoży do wyjazdu bo nie ma z czego.
Znam wielu co pluja jadem ja ty a biorą ile wlezie socjal. Hipokryzja? 🤣 05:28, 17.07.2020


ss

3 0

jakis cyrk 09:20, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja,n,ko1Ja,n,ko1

6 0

To już standard, że jak ktoś obejmuje stanowisko jakiegoś "szefa" (miasta, spółki,klubu sportowego, obojętnie) to pierwsze co robi, to wszystko, co robi to utajnia. Słyszymy: " to tajemnica, to poufne, nie możemy ujawnić szczegółów, zwróćcie się o szczegóły tam i tam". A przecież wybraliśmy na urząd kogoś swoimi własnymi głosami, taki wybraniec pracuje dla nas a nie my dla niego. Ja wiem, że dziś w tym kraju to brzmi zabawnie, ale może już czas aby śmieszne to w końcu być przestało? 18:33, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

7 0

Wcześniej szczegółowy list intencyjny podpisany bez zbędnego rozgłosu , teraz lakoniczne porozumienie podpisywane w obecności prezydenta. Pytanie po co? Skoro mają zawrzeć umowę, która będzie wszystko regulowała.. Dobrze zrozumiałem? Wszystko pod publiczkę najwyraźniej. Tylko czym tu się chwalić. 20:40, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA