Zamknij
REKLAMA

Koncert braci Godzińskich – absolwentów PSM w Grudziądzu

20:13, 05.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższy piątek – 8 marca 2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Auli im. Piotra Janowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu przy ul. Armii Krajowej 10 na koncert w wykonaniu pianistów – Arkadiusza i Sebastiana Godzińskich.

Duet fortepianowy Godzinski Piano Duo tworzą bracia Arkadiusz i Sebastian. Grają ze sobą razem, odkąd rodzice kupili pierwsze pianino, czyli od 6 roku życia. Urodzili się w Grudziądzu. Tu też rozpoczęli swoją edukację muzyczną w zakresie gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st., którą ukończyli z wyróżnieniem. Następnie kontynuowali naukę na studiach w Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyli w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie muzyki kameralnej w klasie  prof. Anny Prabuckiej-Firlej. W tym czasie uzyskali kolejne sukcesy konkursowe: III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (2013), II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Individualis” we Lwowie (2014), II miejsce na 24. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Roma w Rzymie (2014), II miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Pietro Argento” w Gioia del Colle we Włoszech (2015), byli także półfinalistami Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku (2015). W 2016 roku rozpoczęli studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku, gdzie kształcą się w mistrzowskiej klasie duetu fortepianowego u prof. prof. Volkera Stenzla i Hansa Petera Stenzla. Na okres trwania studiów zostało im przyznane prestiżowe stypendium DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej). Pod opieką profesorów Stenzl w 2017 r. osiągnęli kolejne sukcesy: dwie I nagrody na Concours Musical de France w Paryżu w kategorii Artistique Excellence i Artistique Virtuosite, I nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Premio Citta’ di Padova w Padwie we Włoszech i II nagrodę na XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Roma w Rzymie.

Podczas kursów mistrzowskich zespół pracował pod kierunkiem wybitnych duetów fortepianowych. Bracia Godzińscy byli wielokrotnie nagradzani przez ogólnopolskie i samorządowe instytucje za wybitne osiągnięcia (także przez Prezydenta Grudziądza).

Repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki klasycznej do czasów współczesnych. Przez lata wspólnej pracy duet występował na wielu koncertach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.

W piątek zagrają w grudziądzkiej szkole muzycznej, w której spędzili 12 lat swojej edukacji artystycznej. 

Wstęp wolny. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone