Zamknij

Biblioteka Miejska w Grudziądzu. Spotkanie na żądanie - odsłona druga

11:47, 07.10.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W ramach projektu „Spotkanie na żądanie - odsłona druga”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Miejska w Grudziądzu zaplanowała dwa kolejne spotkania autorami książek.

W poniedziałek 19 października o godz. 17:00 w Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38 odbędzie się SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE, najchętniej czytanym polskim autorem książek dla dzieci.

Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. "Kacperiada…"  czy  "Horror, czyli skąd się biorą dzieci"). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

W czwartek 22 października o godz. 18:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 będzie gościć MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA, pisarka i reporterka, autorka bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" oraz "Beksińscy. Portret podwójny". Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku zdobyła nagrodę Nike Czytelników za książkę "1945. Wojna i pokój".

Liczba miejsc na spotkania ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Biblioteki Miejskiej przy ulicy Legionów 28.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz