Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Łukasz Kalinowski został laureatem międzynarodowego konkursu wokalnego

10:09, 24.03.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Łukasz Kalinowski został laureatem międzynarodowego konkursu wokalnego. Grudziądzanin zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Był jednym z dwóch reprezentantów z naszego miasta. 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej 2021 online „Your song” miał na celu integrację środowiska muzycznego. Wokaliści rywalizowali w jedenastu kategoriach wiekowych – soliści w sześciu, a zespoły w pięciu. Soliści oraz zespoły były zobowiązani do przygotowania jednego, dowolnego utworu. Uczestników oceniało jury, które składało się m.in. z pedagogów, kompozytorów czy piosenkarzy. Ze względu na pandemię konkurs odbył się w formule online. 

Łukasz Kalinowski prezentował się w kategorii wiekowej 8-10 lat z utworem „Cyrk wita was” z repertuaru Majki Jeżowskiej. Do finału zakwalifikowały się 83 osoby. Grudziądzaninowi udało się wywalczyć III miejsce. 

Uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 śpiewa od 6. roku życia. Łukasz Kalinowski szkoli się pod czujnym okiem nauczyciela Macieja Gburczyka oraz starszego brata Mateusza Kalinowskiego, znanego grudziądzanom z zespołu Stroke. To wielokrotny laureat konkursów, festiwali regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Poza śpiewaniem uwielbia tańczyć oraz czytać książki detektywistyczne.
 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%