Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj Noc Muzeów w Grudziądzu. Sprawdź co można zobaczyć

20:35, 15.05.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Otwarcie instytucji kultury umożliwia jej zorganizowanie. Tegoroczna edycja przypada w nocy z 15 na 16 maja.

Noc Muzeów - pierwsza tego typu impreza miała miejsce w Berlinie w 1997 roku. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Także grudziądzką placówkę będzie można zwiedzać w godzinach nocnych. Na mieszkańców czekać będą wystawy stałe i czasowe, m.in. „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939”, „Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków” czy „Galeria Współczesnego Malarstwa Pomorskiego”.

Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi otwarte będzie dla zwiedzających 15 maja od 18.00 do 23.00. Wstęp bezpłatny. Dodatkowo przygotowane zostaną wydarzenia towarzyszące na muzealnym Facebooku. O godzinie 18.00 udostępniona zostanie relacja z otwarcia wystawy „Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków”, a zaraz po niej odbędzie się Internetowy Uniwersytet Ludowy. W przestrzeni wirtualnej widzowie zostaną też oprowadzeni po stałej wystawie archeologicznej „Biżuteria średniowieczna z Gruczna”, a także otrzymają zaproszenie do powstającej wystawy „Grudziądz – Rządz na bursztynowym szlaku”.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%