Zamknij
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Grudziądzu. Spotkanie na żądanie – odsłona trzecia

10:04, 04.06.2021 | J.R
Skomentuj Spotkanie na żądanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską 2019r.
REKLAMA

Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego w Grudziądzu po raz kolejny zdobyła dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dotacja w wysokości 33.000 zł zostanie przeznaczona na realizację trzeciej edycji projektu „Spotkanie na żądanie”.

Głównym celem zadania jest zorganizowanie 5 spotkań autorskich – 2 dla dzieci i młodzieży oraz 3 dla dorosłych – zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Zainteresowania odbiorców poznamy na podstawie badań przeprowadzonych w postaci ankiet (w formie online i papierowej) oraz głosowania SMS-owego. Na Facebook’u opublikujemy 8 postów prezentujących popularnych autorów literatury dziecięco-młodzieżowej, na których później będzie można oddać swój głos.

Ulubionego polskiego autora można wytypować na 3 sposoby:
1) wypełnić ankietę online

2) wypełnić ankietę papierową w wybranej bibliotece
3) wysłać SMS z imieniem i nazwiskiem autora pod nr tel. 787-531-040.

Na głosy czytelników czekamy od 31 maja do 17 czerwca.

Po zebraniu informacji uzyskanych w trakcie badań czytelniczych przygotujemy listę twórców, którzy zdobyli najwięcej głosów i zorganizujemy spotkania z nimi. W pierwszej kolejności zaprosimy tych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie uda nam się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego – z przyczyn od nas niezależnych – zaprosimy kolejną osobę z listy. Przy tworzeniu rankingu najpopularniejszych autorów pod uwagę nie będą brani twórcy, z którymi zorganizowaliśmy spotkania w 2019 i 2020 roku.

W ramach zadania zorganizujemy grę miejską „Na tropie książki”. Zabawa będzie polegała na odszukaniu ukrytych w przestrzeni miejskiej książek, wśród których znajdą się publikacje zarówno autorów znanych i lubianych, jak i przedstawicieli mniej popularnych gatunków. Wskazówki do lokalizacji, w których książki zostaną ukryte, będą opublikowane na Facebook’u Biblioteki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

https://www.biblioteka.grudziadz.pl/wp-content/uploads/2021/05/Logo_MKDNiS_kolorowe_-650x276.jpg

[ZT]75786[/ZT]

[ZT]73049[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%