Zamknij

Spotkania z autorami - "Spotkanie na żądanie - odsłona trzecia"

11:47, 12.08.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Grudziądzu w sierpniu organizuje dwa spotkania z autorami w ramach projektu „Spotkanie na żądanie odsłona Trzecia” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy-Miasto Grudziądz. Spotkania odbędą się w ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28.

26 sierpnia o godz. 17:00 w dorośli czytelnicy będą mogli spotkać się z Alicją Sinicką, autorka, która zajęła jedno z najwyższych miejsc w kategorii literatura obyczajowa. Autorka jest polską pisarką pochodzącą z Oławy, zadebiutowała 2015 roku, wydając pierwszy tom serii „Oczy wilka”. Czytelnikom może być również znana jako autorka trylogii oławskiej pod tytułami „Stażystka”, „Obserwatorka”, „Służąca”. Jej najnowsza książka ukazała się w maju tego roku pod tytułem „Będziesz Tego żałował” i jest pierwszym tomem cyklu Uwikłani.27 sierpnia o godz. 16:00 dzieci młodzież oraz ich rodzice i opiekunowie będą mieli okazję spotkać się z Nela Małą Reporterką. Nela jest podróżniczką, pisarką oraz autorką programów telewizyjnych. W swoją pierwszą podróż wyruszyła w wieku 5 lat, do tej pory zwiedziła 50 krajów na wszystkich kontynentach. Jako autorka zadebiutowała w 2014 roku książką „10 niesamowitych przygód Neli”, miała wtedy 8 lat.
Jest również ambasadorka fundacji oraz inicjatorką kampanii społecznych między innymi #UstaPysk, dotyczącej pierwszej pomocy dla zwierząt dzikich i domowych. W jednej ze swoich najnowszych książek pt. „Nela na Wyspie Kangura” opisała misję ratunkową, na którą wyruszyła do Australii w poszukiwaniu zwierząt uwięzionych na terenach spalonego buszu. 2017 roku książka „Nela na kole podbiegunowym” została włączona do kanonu lektur uzupełniających w klasie 8.
Premiera jej najnowszej książki zaplanowana jest na 25 sierpnia i ukarze się jako kalendarz szkolny „Przygodnik. Świat insektów i innych małych stworzeń”. Publikacja ta to nie tylko duża dawka informacji o świecie małych zwierząt takich jak wazki, mrówki czy skakuny, ale również bardzo ciekawe kalendarium dla najmłodszych, w którym znajdziemy informacje na temat nietypowych dni np. Dzień Borsuka, Chomika.


Liczba miejsc na spotkania jest ograniczona, obowiązują wejściówki, które można odbierać w Gmachu Głównym Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 (na spotkanie z A. Sinicką w Wypożyczalni Głównej natomiast na spotkanie z Nelą w Dziale dla Dzieci i Młodzieży)

W dniu wydarzenia na profilu FB biblioteki dostępna będzie również transmisja on-line na żywo, nowością tegorocznej edycji będzie obecność Tłumacz Języka Migowego na spotkaniach.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%