Zamknij
REKLAMA

Koncert grudziądzkiego chóru Tibi Mariae w Akcencie

09:18, 02.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy piątek 4 lutego 2022r. w Klubie Akcent odbędzie się koncert grudziądzkiego chóru Tibi Mariae „Muzyka a capella przez wieki”. W programie muzyka polska kompozytorów dawnych i współczesnych, utwory o charakterze patriotycznym , a także repertuar o charakterze sakralnym.

Koncert rozpocznie się 4 lutego o godz. 19.00. Bilety w cenie 12 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu).

Chór Tibi Mariae powstał w 2004 roku jako chór mieszany. Z inicjatywą założenia chóru wystąpiła Małgorzata Gołuńska – Michna, która prowadzi go nieprzerwanie do dzisiaj. Chór liczy obecnie około 30 chórzystów. Z pierwszego składu pozostało zaledwie kilka osób. Chórzyści w większości pracują zawodowo, a na próbach spotykają się wieczorami dwa razy w tygodniu.

W ciągu 17 lat istnienia brali udział w wielu koncertach, festiwalach, konkursach i przeglądach.

Na koncie chóru nie brakuje licznych nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:

  • Puchar Marszałka Województwa za najlepszy debiut w Konkursie Chórów Amatorskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego /2006/,
  • Nagroda Specjalna za „Głębię i duchowość przekazu tekstów sakralnych” w III Ogólnopolskim Konkursie Chórów-Musica Sacra-Ars Liturgica w Toruniu,
  • II miejsce w I Turnieju o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni w Chełmnie /2009/,
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach /2010/,
  • Nagroda za najlepsze wykonanie utworu o tematyce sakralnej w Konkursie o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu /2012/,
  • W tym samym roku wraz z chórem dyrygentka uczestniczyła w XXII Festiwalu Muzyki Adwentu i Bożego Narodzenia w Pradze, plasując się w Brązowym Paśmie wykonawców.
  • W 2018 roku Chór Tibi Mariae zdobył Złoty Dyplom na X Wojciechowym Festiwalu Chóralnym w Starogardzie Gdańskim.

W 2014 r., w X-lecie działalności, Małgorzata Gołuńska- Michna przygotowała z Chórem Tibi Mariae koncert, w którym z orkiestrą Szkoły Muzycznej I i II st. w Toruniu oraz solistami - absolwentami AM w Bydgoszczy, zaprezentowano „Glorię” D -Dur Antonio Vivaldiego.

W grudniu 2019 roku odbył się koncert z okazji XV-lecia chóru Tibi Mariae, podczas którego, wraz z solistami, wykonana została Msza Des-dur Stanisława Moniuszki.

Tibi Mariae występuje przede wszystkim w Grudziądzu i w regionie, ale często reprezentował nasze miasto w innych miejscach Polski m.in. w Toruniu, Warszawie, występował na Wawelu i w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce, w Międzyzdrojach i Sopocie. Zapraszany był także do oprawy muzycznej podczas mszy transmitowanych w programie polskiego radia z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie oraz z Sanktuarium w Łagiewnikach. Chór dwukrotnie uczestniczył w festiwalach zagranicznych - w Rzymie i w Pradze.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%