Zamknij

Mieszkańcy Łasina w swoim Urzędzie zapłacą telefonem i kartą

15:07, 07.12.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Płatność elektroniczna możliwa jest również w Urzędzie Miasta i Gminy Łasin. Mieszkańcy za pomocą karty płatniczej lub telefonu mogą opłacić: podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłatę skarbową, opłatę od zagospodarowania odpadów komunalnych itp. Co więcej te operacje nie generują żadnych dodatkowych kosztów jak np. prowizja.

W praktyce wygląda to tak, że stanowisko kasowe jest wyposażone w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Dokładnie taki sam jak w sklepach, w których specjalne urządzenia pozwalają na transakcje bezgotówkowe. Wpłacić można każdą kwotę bez minimalnego limitu przeprowadzanej operacji.

Wpłaty można finalizować za pomocą PIN-u lub w formie zbliżeniowej. Urządzenia obsługuje firma POLCARD. Akceptowane są płatności z wykorzystaniem kart płatniczych VISA i MasterCard.

Warto dodać, że bezgotówkowe płatności za czynności administracyjne możliwe są dzięki programowi realizowanemu przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., który adresowany jest do wszystkich urzędów w Polsce.

"Program jest ważnym krokiem w procesie budowy nowoczesnej i sprawnej e-administracji, której istotnym elementem jest zwiększenie obrotu bezgotówkowego. Powszechność akceptacji płatności bezgotówkowych to wzrost satysfakcji klienta, ale również zwiększenie efektywności funkcjonowania gospodarki" – mówi wiceminister Tadeusz Kościński.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone