Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
12:04, 11.05.2021
Policjanci z Posterunku Policji w Łasinie, zatrzymali mężczyznę, który usiłował ich przekupić. 31-latek chciał się „dogadać” z mundurowymi, bo nie chciał trafić do celi. Próba wręczenia 300 złotych funkcjonariuszom się nie powiodła, dlatego teraz może spędzić za kratami nawet 10 lat.
1
12:29, 25.08.2020
Weronika Stachewicz, mieszkanka Łasina w powiecie grudziądzkim dołączyła do grona uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeranienis dla rówieśników Niepodległej, świadków odradzającej się ojczyzny. W imieniu marszałka Piotra Całbeckiego medal wręczył nestorce wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W uroczystości uczestniczył burmistrz Łasina Rafał Kobylski.
07:27, 30.04.2019
W Szkole Podstawowej w Łasinie odbył się finał powiatowy konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Policjanci wspólnie z nauczycielami i ratownikami medycznymi sprawdzali wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów. Zwyciężyli uczniowie z Łasina, którzy będą reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
15:24, 25.04.2019
Policjanci z posterunku w Łasinie zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę motoroweru. 47-letni mężczyzna był trzeźwy jednak już dalej nie pojechał. Na dalszą jazdę nie pozwoli funkcjonariusze, gdyż prowadzący jednoślad nie respektował wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
12:20, 15.01.2019
W Łasinie grudziądzcy policjanci likwidowali skutki kolizji drogowej, w której auto osobowe uderzyło w kierującego motorowerem. Na miejscu mundurowi zastali tylko pokrzywdzonego, który prowadził jednoślad, bo sprawca uciekł. Kierujący daewoo tico, który spowodował stłuczkę jednak niedługo czuł się bezkarny. Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie go szukać. 47 – letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, był pijany. Wkrótce policjanci skierują sprawę do sądu. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości kolizji drogowej i oddalenie się z miejsca zdarzenia.
REKLAMA
15:07, 07.12.2018
Płatność elektroniczna możliwa jest również w Urzędzie Miasta i Gminy Łasin. Mieszkańcy za pomocą karty płatniczej lub telefonu mogą opłacić: podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłatę skarbową, opłatę od zagospodarowania odpadów komunalnych itp. Co więcej te operacje nie generują żadnych dodatkowych kosztów jak np. prowizja.
REKLAMA