Zamknij

IV Zlot VW Garbus & CO Śladami Pana Samochodzika - Radzyń

16:06, 17.08.2018 | P.P.
REKLAMA
Skomentuj

Przez najbliższe trzy dni plac przed zamkiem w Radzyniu Chełmińskim będzie niczym plan filmowy z 1971 roku. To za sprawą nietypowych pojazdów, które już właśnie zjeżdżają do miasta. 

W latach 70 XX wieku zarówno na zamku jak i w mieście nagrywano kultowy już serial „Samochodzik i Templariusze”. W główne role wcieli się aktorzy Ewa Szykulska i Stanisław Mikulski. To właśnie filmowy Pan Tomasz podróżujący amfibią z trzema harcerzami, szukał na zamku w Radzyniu, który tak naprawdę grał miejscowość Kortumowo, skarbu templariuszy. Na potrzeby tego filmu, wyryto w murach zamkowych tajemne znaki mówiące np. o tym, iż „tu kryją się kosztowności”. Znaki te można odnaleźć i dziś. Żywa jest również pamięć o samym filmie. Miejsce to przyciąga wielu miłośników zarówno książek Nienackiego jak i filmu.  

Na najbliższy weekend 17-19 sierpnia zaplanowano IV Zlot VW Garbusa & CO Śladami Pana Samochodzika. Do Radzynia Chełmińskiego zjeżdżają zabytkowe „garbusy” i „ogórki” praktycznie z całek Polski. Są już załogi nawet ze Śląska. Jak mówią organizatorzy, którzy są grupą pasjonatów z Kwidzyna, do wieczora szacują, że powinno dotrzeć od 150 do 200 załóg. Oficjalne otwarcie zlotu w piątek o godzinie 20:00. Jednak na wszelakie atrakcje zapraszają w sobotę. Na godzinę 12:00 zaplanowano paradny przejazd przez miasto. Po powrocie, na placu przed zamkiem między innymi będą zabawy, konkursy, pokazy strażackie, flying bikes, wieczorny pokaz tańca z ogniem grupy Arta Foc z Torunia i koncert muzyki szanty „Szantomas”. Ponadto każdego, nie tylko miłośników motoryzacji, urzekną zabytkowe auta przy których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

 

(P.P.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone