Zamknij

IV Zlot VW Garbus & CO Śladami Pana Samochodzika - Radzyń

16:06, 17.08.2018 | P.P.
REKLAMA
Skomentuj

Przez najbliższe trzy dni plac przed zamkiem w Radzyniu Chełmińskim będzie niczym plan filmowy z 1971 roku. To za sprawą nietypowych pojazdów, które już właśnie zjeżdżają do miasta. 

W latach 70 XX wieku zarówno na zamku jak i w mieście nagrywano kultowy już serial „Samochodzik i Templariusze”. W główne role wcieli się aktorzy Ewa Szykulska i Stanisław Mikulski. To właśnie filmowy Pan Tomasz podróżujący amfibią z trzema harcerzami, szukał na zamku w Radzyniu, który tak naprawdę grał miejscowość Kortumowo, skarbu templariuszy. Na potrzeby tego filmu, wyryto w murach zamkowych tajemne znaki mówiące np. o tym, iż „tu kryją się kosztowności”. Znaki te można odnaleźć i dziś. Żywa jest również pamięć o samym filmie. Miejsce to przyciąga wielu miłośników zarówno książek Nienackiego jak i filmu.  

Na najbliższy weekend 17-19 sierpnia zaplanowano IV Zlot VW Garbusa & CO Śladami Pana Samochodzika. Do Radzynia Chełmińskiego zjeżdżają zabytkowe „garbusy” i „ogórki” praktycznie z całek Polski. Są już załogi nawet ze Śląska. Jak mówią organizatorzy, którzy są grupą pasjonatów z Kwidzyna, do wieczora szacują, że powinno dotrzeć od 150 do 200 załóg. Oficjalne otwarcie zlotu w piątek o godzinie 20:00. Jednak na wszelakie atrakcje zapraszają w sobotę. Na godzinę 12:00 zaplanowano paradny przejazd przez miasto. Po powrocie, na placu przed zamkiem między innymi będą zabawy, konkursy, pokazy strażackie, flying bikes, wieczorny pokaz tańca z ogniem grupy Arta Foc z Torunia i koncert muzyki szanty „Szantomas”. Ponadto każdego, nie tylko miłośników motoryzacji, urzekną zabytkowe auta przy których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

 

(P.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone