Zamknij

Dworek w Dusocinie już po pierwszym etapie prac konserwacyjnych

10:02, 18.12.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Dusocin to wieś położona niedaleko Grudziądza, w której 21 sierpnia 1850 roku urodził się Ludwik Rydygier - wybitny chirurg i generał Wojska Polskiego. Właśnie tam znajduje się zabytkowy dworek w którym wychowywał się lekarz. Nieruchomość do 2017 roku pozostawała w rękach prywatnego właściciela. Jednak po długich staraniach i negocjacjach udało się go kupić Gminie Grudziądz. Właśnie zakończył się pierwszy etap prac konserwacyjnych. Zabezpieczono dach budynku, który wymagał wzmocnienia konstrukcji i uzupełnienia jego fragmentu. Ponadto usunięto zalegające na dachu  gałęzie. Zakryto także otwory  okienne i wejściowe zarówno budynku głównego oraz inwentarskiego. W przyszłości pałac w Dusocinie ma zamienić się w muzeum poświęcone wybitnemu chirurgowi i żarliwemu patriocie. Wszak Ludwik Rydygier jest dziś postacią nieco zapomnianą, ale z wielu jego metod leczenia medycyna korzysta także współcześnie.

Zainteresowanych przebiegiem prac konserwacyjnych odsyłamy do strony Gminy Grudziądz, gdzie znajdziecie więcej zdjęć zabytkowego dworku w Dusocinie.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone