Zamknij

Zwiedzanie regionu. Ruszyły zapisy

09:54, 21.02.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do zwiedzania atrakcji turystycznych w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach. Zapisy chętnych rozpoczynają się dziś, tj. 21 lutego.

W przedsięwzięciu bierze również udział Grudziądz: Muzeum, Miejski Zakład Komunikacji, Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia oraz Koło Przewodników PTTK oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

By skorzystać z oferty należy zapisać się poprzez stronę: www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl - decyduje kolejność zgłoszeń. Na stronie są również informacje jakie miasta regionu można zobaczyć. Na liście znalazł się Grudziądz, który będzie można zwiedzać z okien tramwaju. Dodatkowa atrakcja to zabytkowa zajezdnia. 

Na liście atrakcji jest również Fort Wielka Księża Góra wraz z Izbą Pamięci. Trasa zwiedzania wg mapki Fortu oraz strzałek na trasie. Zwiedzanie schronów piechoty, schronów amunicyjnych, koszarów oraz unikatu w postaci baterii pancernej haubic z wieżami pancernymi. Przejście tunelem podziemnym - poterną, zwiedzanie Izby Pamięci martyrologii Polaków w latach 1939 - 1945, pod koniec zwiedzania wystawa pojazdów militarnych. Długość trasy ok. 4 km.

Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

Warto dodać, że wydarzenie odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Obchody organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA