Zamknij

Młodzi artyści z Węgrowa zawojowali Toruń

13:16, 22.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Konkurs Interpretacji Teatralnej po raz XVI organizowany był przez Teatr Baj Pomorski w Toruniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej Grudziądz-Węgrowo brali udział w konkursie w trzech kategoriach wiekowych i zdobyli II i III miejsce oraz wyróżnienie.

II miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat zajęła Natalia Guzowska z klasy VII wierszem „Na mojej ulicy”.

III miejsce w kategorii wiekowej 8-9 lat zdobyła Lena Karaś z klasy II utworem „Dziury w serze” Wandy Chotomskiej.

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 6-7 lat uzyskała Amelia Grabowska, uczennica klasy I wierszem „Szły raz myszy”.

W konkursie brało udział ponad 130 uczestników ze szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego: m.in. Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Mroczy, Lipna, Chełmży, Lubicza i… Węgrowa.

W jury zasiadali aktorzy i pracownicy Teatru Baj Pomorski, w tym grudziądzanin Krzysztof Zaremba, kierownik artystyczny Teatru.

Cezary Grabowski, dyrektor SP Grudziądz-Węgrowo - To wielkie przeżycie dla dzieci, ale także dla nas. Profesjonalna scena teatralna, pełna obsługa elektroakustyczna, profesjonalne jury – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat tego konkursu. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, że udało im się przezwyciężyć tremę i zachwycić jury oraz z naszych nauczycieli, którzy świetnie przygotowali swoich podopiecznych.

Adrian Wiśniewski, aktor, nauczyciel SP Grudziądz-Węgrowo - Konkurs organizowany przez Teatr Baj Pomorski to ważne wydarzenie teatralne dla młodych artystów. Co roku uczestnicy prezentują bardzo wysoki poziom. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów. Przypomnę jednak, że to niejedyne nasze zwycięstwa tej wiosny, gdyż w marcu szkoła zwyciężała również w konkursach recytatorskich w SP w Mokrem oraz podczas XX Powiatowego Konkursu Poezji „Złote Usta” w Łasinie.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone