Zamknij

Krzysztof M., wójt gminy Warlubie skazany na karę więzienia

17:17, 27.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wójt gminy Warlubie - Krzysztof M.został skazany na 1,5 roku więzienia i 5-letni zakaz pracy w samorządzie. Musi też zapłacić 25 tys. zł grzywny, pokryć 5,3 tys. zł kosztów procesu i zwrócić gminie 74,7 tys. zł. 

O sprawie pisaliśmy ponad rok temu.

[ZT]71025[/ZT]

Wójt gminy Warlubie Krzysztof M. był oskarżony o przekroczenie uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej, poświadczenie nieprawdy i działanie na szkodę gminy. Sprawa dotyczyła zleconych prac remontowych, które według zgromadzonego materiału dowodowego przez śledczych nie zostały wykonane, ale pieniądze w kwocie 78 tys. zł. zostały wypłacone. 

W tej sprawie zarzuty usłyszał jeszcze pracownik urzędu Krzysztof M. oraz grudziądzki przedsiębiorca Damian S. 

Wójt usłyszał trzy zarzuty przekroczenia uprawnień jako funkcjonariusz publiczny i poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści. - Polegało to na tym, że jako funkcjonariusz publiczny zlecał przedsiębiorcy budowlanemu wykonanie określonych robót budowlanych, a następnie potwierdzał, że te roboty były wykonane zgodnie ze zleceniem i wydawał dyspozycję przelania pieniędzy na rachunek przedsiębiorcy Damianowi S. Za remont wiaduktu kolejowego w Warlubiu była to kwota 24 846 zł, za wiadukt kolejowy w Rulewie 24 969 zł oraz za ogrodzenie i postawienie boksów przy szkole w Lipinkach 28 290 zł.

Prokurator domagał się dla wójta Warlubia 1 roku i pięciu miesięcy więzienia, 50 tys. zł grzywny i zakazu pracy w administracji przez pięć lat. Jak mocno podkreślał oskarżyciel, w tej sprawie chodzi nie tyle o nadużycia, których miał się dopuścić wójt, co butę i arogancję władzy prezentowaną przez Krzysztof M.

W ocenie sądu wina oskarżonego nie budzi większych wątpliwości. Zebrany materiał jasno dowodzi, że celem działań wójta było wyłudzenie pieniędzy na korzyść firmy Damiana Sz. 

Wyrok nie jest prawomocny.

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OnaOna

0 4

I tak jest pan najlepszy 21:44, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cześć Cześć

0 0

Proszę o wsparcie na leczenie. Stowarzyszenie otwarte serca. Facebook, dla Kajtka 22:20, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

humanistahumanista

0 1

Sam fakt zasługuję na pogardę, ale ilość błędów w tekście także, kto odpowiada za to, że publikowane są teksty niepoprawne gramatycznie i językowo z poprzestawianymi literami w wyrazach? Przecież w dzisiejszych czasach nie pisze się wcale tak trudno. Edytory tekstów, a nawet przeglądarki internetowe PODKREŚLAJĄ błędy. 18:27, 28.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone