Zamknij
REKLAMA

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Piaski

09:06, 08.01.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Piaski rok 2020 zakończył się wyjątkowo pozytywnym akcentem. Gotowość bojowa całej jednostki wzrosła dzięki wprowadzeniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 4x4. Wóz zastąpił wysłużonego STAR-a, który przez wiele lat wyjeżdżał do akcji na terenie gminy i powiatu.

Możliwości pojazdu robią naprawdę duże wrażenie. Poza gołym okiem widocznymi walorami estetycznymi wóz skrywa w sobie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Strażacy będą mogli korzystać z wydajnej autopompy, instalacji zraszaczowej najnowszej generacji, wyciągarkę elektroniczną sterowaną za pomocą przenośnego pulpitu i wielu, wielu innych. Wszystko to pozwoli zapewnić mieszkańcom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nowy nabytek kosztował dokładnie 810 570.00 zł, z czego ponad połowę tej kwoty pokryto ze środków rządowych. Zakup współfinansowany był również m.in. z budżetu gminy, ze środków przekazanych przez prywatnych sponsorów, środków Komendanta Głównego PSP, dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i publicznej zbiórki, którą zainicjowali oddolnie sami druhowie.

Podczas oficjalnego przyjęcia wozu życzenia druhom złożyli m.in: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Anna Gembicka, Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. brygadier Robert Wiśniewski, Komendant Miejskiego PSP w Grudziądzu st. brygadier Robert Gutowski i Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Grudziądzu dh Sławomir Chyła.

Zakup pojazdu do OSP Piaski to bynajmniej nie koniec sukcesywnej wymiany sprzętu bojowego w naszych jednostkach pożarniczych. Na ten rok zarezerwowano już fundusze gminne na wsparcie OSP Dusocin, która miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie korzystać z nowego wozu.

Tymczasem naszym druhom strażakom z OSP Piaski życzymy satysfakcji z dopiero co przyjętego do służby samochodu i zawsze bezpiecznych powrotów do remizy! (UG)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA