Zamknij

Dodaj komentarz

Grudziądz: To nie było morderstwo. Oficjalne wyniki sekcji 58-latka znalezionego nad jeziorem

Agnieszka Iwańska Agnieszka Iwańska 14:08, 06.03.2026 Aktualizacja: 14:20, 06.03.2026
Skomentuj Grudziądz: To nie było morderstwo. Oficjalne wyniki sekcji 58-latka znalezionego

Makabryczne odkrycie w rejonie Jeziora Rudnickiego Wielkiego wstrząsnęło Grudziądzem. W pobliżu opuszczonego budynku przy Drodze Jeziornej znaleziono ciało 58-letniego mężczyzny. Jak ustaliliśmy, zaledwie kilka godzin przed śmiercią grudziądzanin był objęty policyjną interwencją.

Do zdarzenia doszło w środę, 25 lutego. Zwłoki mężczyzny znajdowały się w sąsiedztwie tzw. „dzikiej plaży”, niedaleko niszczejącego pustostanu. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, policję oraz prokuratora.

Nocna interwencja policji

Z ustaleń wynika, że zmarły 58-latek krótko po północy tego samego dnia był bohaterem interwencji domowej. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie mężczyzna miał zakłócać spokój domownikom.

– W asyście policjantów mężczyzna opuścił mieszkanie na prośbę rodziny. Funkcjonariusze przewieźli 58-latka do wskazanego przez niego miejsca. W trakcie działań nie stosowano środków przymusu bezpośredniego ani siły fizycznej – poinformowała Komenda Miejska Policji w Grudziądzu w oficjalnym komunikacie.

Niestety, kilka godzin później ciało mężczyzny zostało odnalezione przez przypadkową osobę w rejonie plaży.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności

Sprawę objęła nadzorem Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu. Śledczy badali, co działo się z mężczyzną od momentu zakończenia interwencji do chwili zgonu.

W oficjalnym stanowisku przesłanym do naszej redakcji tuż po zdarzeniu, prokuratura potwierdziła tożsamość denata:

„W toku prowadzonych działań ustalono tożsamość mężczyzny, jest to mieszkaniec Grudziądza, nie był osobą zaginioną. Ciało denata znajdujące się w pobliżu budynku ujawniła przypadkowa osoba” – informowała wówczas Magdalena Chodyna, Zastępca Prokuratora Rejonowego.

Wyniki sekcji zwłok. Znamy przyczynę śmierci

Kluczowa dla wyjaśnienia tragedii była sekcja zwłok, którą przeprowadzono w poniedziałek, 2 marca. Śledczy sprawdzali, czy do zgonu mogły przyczynić się osoby trzecie lub czy doszło do nieszczęśliwego wypadku (np. wychłodzenia).

Dziś znamy już oficjalne wyniki ekspertyzy medycznej. Jak wynika z opinii biegłego, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

– W odpowiedzi na zapytanie z dnia 4 marca 2026 roku w sprawie 4073-4.Ds.417.2026 uprzejmie informuję, że z opinii biegłego sądowego z zakresu medycyny sądowej wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra lewokomorowa niewydolność serca. Jednocześnie w obrazie sekcyjnym nie stwierdzono zmian urazowych mogących być przyczyną zgonu – przekazała nam prokurator Magdalena Chodyna.

Oznacza to, że tragiczne zdarzenie nie miało związku z działaniami osób trzecich ani przebiegiem wcześniejszej interwencji policji.

[ZT]100559[/ZT]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%