Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Policja zatrzymała oszustów działających metodą „na policjanta”

16:49, 09.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądzcy kryminalni zatrzymali oszustów działających metodą „na policjanta”. 18- i 21-latek wyłudzili od grudziądzkiej seniorki 25 tysięcy złotych. Sąd już aresztował obu na 3 miesiące. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada br. 75-letnia grudziądzanka odebrała telefon stacjonarny i usłyszała w nim głos kobiety podającej się za pracownika poczty, która oświadczyła, że jest do niej przesyłka… musi tylko podać adres zamieszkania. Kobieta podała adres. Po chwili na ten sam telefon zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że rozpracowuje grupę przestępców i dla bezpieczeństwa pokrzywdzona powinna przekazać policji zgromadzone środki pieniężne.

Kobieta wypłaciła z banku pieniądze, a następnie pozostawiła je w umówionym miejscu. Ostatecznie 75-latka przekazała oszustom 25 tysięcy złotych.

Prawdziwi funkcjonariusze ustalili personalia podejrzanych o udział w oszustwie i miejsce, gdzie przebywają. Do zatrzymania doszło w poniedziałek (6.12.21 r.) w jednym z hoteli na terenie Warszawy. W pokoju hotelowym zabezpieczono również kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz dolary amerykańskie.

Zatrzymani okazali się mieszkańcami Gdańska w wieku 18 i 21 lat. Mężczyźni zostali przewiezieni do grudziądzkiej policji, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutu oszustwa. Wczoraj policjanci doprowadzili obu oszustów do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu zawnioskowano o ich tymczasowe aresztowanie.

Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%