Zamknij
REKLAMA

Policja z Grudziądza skontroluje autobus przed wyjazdem. Złóż wniosek

19:04, 12.01.2022 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Ferie zimowe tuż tuż, zadbajmy o to by był to czas bezpiecznego wypoczynku i podróży. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” to działania ogólnokrajowe, do których przyłączają się grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających dzieci i młodzieży, ale także do wszystkich kierują ostrzeżenia, przestrogi i informacje na temat bezpiecznego wypoczynku i podróży.

Uczniowie już wkrótce rozpoczną ferie zimowe, które na terenie naszego województwa trwać będą  od 17 do 30 stycznia. Policjanci w związku z tym podejmują szereg działań w trosce o bezpieczeństwo. Czas zimowego wypoczynku wiąże się z podróżami. Funkcjonariusze w tym czasie będą sprawdzać między innymi stan techniczny pojazdów, właściwy przewóz osób i należyte zabezpieczenie przewożonego ładunku. Kontrolowana będzie trzeźwość i to czy nie poruszamy się zbyt szybko. Przygotujmy się dobrze do dłuższych podróży i zadbajmy należycie o stan techniczny naszych pojazdów. W czasie podróży przestrzegajmy obowiązujących przepisów, a fundamentalną zasadą dla każdego kierowcy powinno być dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych. Nie możemy zapomnieć także o właściwym zachowaniu kierowców wobec pieszych i pieszych, którzy powinni pamiętać między innymi o używaniu elementów odblaskowych.

Jeśli zamierzamy skorzystać z usług firm wykonujących przewozy osób, możemy poprosić mundurowych o przeprowadzenie kontroli autobusu i kierowcy przed wyjazdem. Policjanci z Grudziądza takie kontrole przeprowadzką na parkingu przy ul. Józefa Włodka 13. Kontrole należy zgłosić w KMP. Możemy zrobić to telefonicznie pod numerami telefonów 47 754 52 89 lub 47 754 52 91, lub za pomocą wniosku, który dostępny jest na stronie komendy. Pamiętajmy, żeby zrobić to z kilkudniowym chociaż wyprzedzeniem, aby mundurowi mogli odpowiednio zaplanować służbę. Kontrola powinna się odbyć przed zabraniem pasażerów.

Bezpieczny wypoczynek to bezpieczna zabawa. Powinniśmy unikać lekkomyślnych zachowań takich jak zaczepianie i ciąganie sanek za pojazdami mechanicznymi, czy wchodzenie na zamarznięte zbiorniki. Do zjazdów na sankach wybierajmy miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Złóż wniosek.Złóż wniosek.

1 1

Śmiech na sali, a jak nie złożę, to patrząc na rdzawego "ogóra" nie skontrolują?
#Pisz_Jak_Jest 21:30, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%