Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Policyjny pościg za pijanym rowerzystą

14:52, 27.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek (24.05) w miejscowości Pieńki Królewskie funkcjonariusze grudziądzkiej grupy Speed zauważyli mężczyznę, który poruszał się rowerem po chodniku. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie postanowili go skontrolować. Jeden z policjantów dał rowerzyście wyraźne sygnały do zatrzymania. Ten na jego widok przyśpieszył i zaczął się oddalać. Z uwagi na to, że funkcjonariusz znajdował się poza pojazdem postanowił od razu podjąć pieszy pościg za osobą celem jej zatrzymania.

Po kilkudziesięciu metrach rowerzysta wpadł w ręce stróża prawa. Po zatrzymaniu od razu wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że 65-letni mieszkaniec gminy Grudziądz znajdował się pod wpływem alkoholu, wydmuchał niespełna promil alkoholu. Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, niereagowanie na sygnały podawane przez policjanta i jazdę po chodniku cyklista odpowie przed grudziądzki sądem.

W czwartek (26.05) o godzinie 1.00 funkcjonariusze „patrolówki” zauważyli na ulicy Al. Żwirki rowerzystę, który jechał rowerem nie wyposażonym w wymagane oświetlenie. Szybko okazało się, że mężczyzna również kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile w organizmie. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Ta sprawa również będzie miała swój finał w sądzie.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OnOn

1 1

Państwo policyjne, nękanie obywateli trwa(pierwszy przypadek). Dlatego pSY, za po drapanie za uchem zrobią wszystko dla swego pana. Siad, aport itd. Jest taka rasa psów której nikt nie lubi a cała reszta to przyjaciele ludzi. Pewnie mają poczucie dobrze spełnionego obowiązku. 20:41, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%