Zamknij
REKLAMA

Policyjne działania SMOG wyeliminują kopcące samochody z ruchu

12:31, 27.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Jutro 28 sierpnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą dokonywali badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak i też środowiska, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JaJa

3 0

Chcecie zrównoważonego budżetu więc do akcji trzeba łupać, kierowca najlepsza dojna krowa. 12:52, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 0

I co wyelminują te wszystkie wieśwageny z 1,5mln przebiegu? Ja nie narzekam. Jeżdżę dobrym autem. Ale czy każdego na to stać? Tu jest problem. Dlaczego przeciętny Kowalski nie może iść i kupić auta dajmy do 80tyś. Bo jest gó..o nie zarobki. Jak ktoś ma rodzinę to wiemy ile kosztuje utrzymanie. Do tego wysokie koszty kredytów nijak mające się do dochodów. 17:28, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiesiek55Wiesiek55

1 0

Byłem 2 tygodnie w Norwegii na wakacjach. Szokiem dla mnie była ilość elektrycznych samochodów na ulicach. Hybryd jest dużo mniej. A spaliniakami to jeżdżą w większości obcokrajowcy ( polacy i emigranci z innych krajów). A Norwegia jest dużym producentem ropy naftowej i stąd to moje zszokowanie!!!! Ceny paliw porównywalne z naszymi. 17:55, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ob.z g-dzaob.z g-dza

0 0

a ja to nazywam -dzień bez samochodu. 15:14, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone