Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca Citroena zatrzymany w centrum Grudziądza

13:56, 03.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (2.09.19) na ul. Aleja 23 Stycznia w Grudziądzu policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Okazało się, że autem kierował 46-letni mężczyzna, który nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Funkcjonariusze od razu mieli podejrzenie, że prowadzący samochód może być pijany. Przypuszczenia mundurowych potwierdził użyty tester wskazując na obecność alkoholu w organizmie . Kolejne próby badania mające na celu ustalenie już zawartości alkoholu nie powiodły się, bo zatrzymany nie chciał wdmuchać odpowiedniej ilości powietrza w urządzenie. Kierujący nie wykonywał poleceń policjantów i utrudniał wykonanie czynności. W związku z powyższym został zatrzymany i doprowadzony do placówki zdrowia, gdzie pobrano mu krew na zawartość alkoholu. Wkrótce analiza próbki w laboratorium kryminalistycznym wskaże dokładną zawartość alkoholu w krwi.

To jednak nie wszystkie „grzechy” 46-latka. Policjanci sprawdzili kierowcę w dostępnych bazach informacji i wtedy okazało się, że podejrzewany o kierowanie po alkoholu mężczyzna nie powinien kierować pojazdem, którym się poruszał. Sąd już wcześniej zabronił mu prowadzenia samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającymi 3.5 T.

To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nie wykonywanie poleceń osoby uprawionej do kontroli ruchu to także naruszenie przepisów, za które zatrzymany odpowie z kodeksu wykroczeń. Dopiero po analizie wyników badania krwi policjanci będą mogli właściwie zakwalifikować czyn w kategorii przestępstwa lub wykroczenia jazdy po alkoholu. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LukLuk

0 0

Czy uprawnienia są potrzebne do uruchomienia jakiegokolwiek pojazdu?
Samochodu mu nie skonfiskowali więc chłop dalej nim jeździł - takie *%#)!& prawo mamy! 12:16, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone