Zamknij
REKLAMA

Zatrzymania za narkotyki na Rządzu i Kopernika. Grozi im do 3 lat

14:17, 21.01.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci zabezpieczyli przeszło 94 gramy marihuany. Susz roślinny u 20-to i 18-latka znaleźli funkcjonariusze OPP Bydgoszcz podczas wspólnych działań realizowanych na terenie Grudziądza. Policjanci działali w oparciu o zgłoszenia naniesione przez mieszkańców osiedla Rządz i Kopernika na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów KMP Grudziądz, a w przypadku jego potwierdzenia, funkcjonariusze dążą do jego wyeliminowania. W tym celu wdrażane są dodatkowe zadania - między innymi wspólne służby z policjantami z OPP Bydgoszcz, którzy w dniu wczorajszym (20.01.2020) patrolowali osiedla Rządz i Kopernika.

Ok. godz. 15:00 na osiedlu Rządz w Grudziądzu policjanci z Oddziałów Prewencji w Bydgoszczy zauważyli młodego mężczyznę, który na widok patrolu zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Grudziądza. W posiadanej przez niego saszetce mundurowi znaleźli kilkadziesiąt woreczków z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały że jest to marihuana o wadze ponad 94 gramów. 20-latek został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany ok godz. 16:20 na osiedlu Kopernika. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Grudziądza, który posiadał przy sobie 2 gramy suszu roślinnego. Również w tym przypadku policyjny tester wykazał że jest to marihuana. 18-latek został zatrzymany, a w komendzie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz obu mężczyznom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym miesiącu były to już trzecie wspólne służby z funkcjonariuszami z OPP Bydgoszcz. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UzalezniomyUzalezniomy

0 0

Niparo haha 12:18, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone