Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie ogólnopolskich policyjnych działań TRUCK & BUS

12:13, 13.02.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (12.02.2020r.) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas skoordynowanych i przeprowadzonych w dniu 12 lutego 2020 roku na terenie całej Polski policyjnych działań pn. „TRUCK & BUS”, grudziądzcy funkcjonariusze skontrolowali łącznie 153 pojazdy, w tym 51 samochodów ciężarowych i autobusów. 12 policjantów sprawdzało m.in. dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i towarów, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie przez kierujących norm czasu pracy.

Ponadto funkcjonariusze kontrolowali przestrzeganie prędkości, stan techniczny pojazdów, sprawdzając w szczególności układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie pojazdu, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów.

W efekcie prowadzonych, wzmożonych kontroli dowody rejestracyjne straciło 5 kierowców, a 12 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KaśkaKaśka

0 0

Czas najwyższy aby były kontrolę ale nie tylko na ciężarowe także na osobówki bo na przejściach dla pieszych nawet tych oznakowanych zadem szczerze nie ustąpił pierwszeństwa niby kamery na niektórych są ale co z tego jak kierowcy wiedzą że to tylko ściema hehehe ? 22:03, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz