Zamknij
REKLAMA

Współpraca policji i straży miejskiej w Grudziądzu w zakresie poprawy bezpieczeństwa

12:44, 02.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wzajemna współpraca w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policji i straży miejskiej utrzymuje się w Grudziądzu już od kilkunastu lat. Wspólne patrole to jednak nie jedyne działanie w tym zakresie. Policjanci współpracują z referatem miejskiego monitoringu wizyjnego oraz monitoringu mobilnego.

Operatorzy kamer, którymi są też strażnicy miejscy wychwytują niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym i informują o tym policjantów. W przypadku monitoringu stacjonarnego ujawnione i zarejestrowane wykroczenia trafiają do naczelnika "drogówki", który osobiście je ocenia i kwalifikuje prawnie, po czym zleca przeprowadzenie czynności mających na celu ustalenie i ukaranie sprawcy. Monitoring mobilny działa nieco szybciej. Ujawniony sprawca natychmiast zostaje zatrzymany przez policjantów współpracujących ze strażnikami. Winowajca ma możliwość na miejscu zobaczyć jaki błąd popełnił, jeśli ma wątpliwości co do swojego zachowania.

Od początku roku do policjantów wpłynęły już 154 wykroczenia popełnione na grudziądzkich ulicach, a zarejestrowane przez kamery monitoringu. Najczęstsze „grzechy” kierowców to: przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach dla pieszych czy nie stosowanie się do znaków zakazu.

Do jednego z zarejestrowanych wykroczeń doszło pod koniec maja na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Alei 23 stycznia w Grudziądzu. Około 11:00 pracownicy z monitoringu miejskiego zauważyli kierującego samochodem dacia jak jedzie po chodniku, a następnie wjeżdża na jezdnię po przejściu dla pieszych. Obsługa monitoringu zabezpieczyła nagranie i przekazała je do komendy policji. Policjanci ustalili dane kierowcy i dotarli do jego miejsca zamieszkania. Wobec sprawcy wykroczenia zastosowano środki przewidziane w prawie. (policja.pl)

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CGCG

2 0

No ten to wybitny tą Dacią. Podobnie jak mi kiedyś nie dość, że wymusił na tym skrzyżowani, to jeszcze pod prąd jechał. Nie dość, że jadąc od Jysk zamiast objechać wysepkę to skręcił w lewo wiza wi Rapackiego, jeszcze mało tego chciał dalej jechać stycznia pod prąd, ale w ostatniej chwili odbił jełop, że mało auta na bok nie wywrócił i ponechał w kierunku Mc donalda. Porażka. Jeszcze na miejscowych numerach. 15:01, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnniaaaAnnniaaa

1 0

To może tak zrobi ktoś użytek z kamer na rondzie w tarpnie przy biedronce zjazd że średnicówki. Mało kto zwraca tam uwagę na linie ciągłe, jeżdżą jak chcą, czasem aż strach wjeżdżać na to rondo. Nie wiem jakim cudem niektórzy kierowcy zdobyli prawo jazdy 🙄🙄 22:14, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA