Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Grudziądza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 65-latka

14:08, 15.09.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w czwartek napadli na 65-latka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania wraz z pokrzywdzonym weszło co najmniej dwóch sprawców, którzy następnie doprowadzili go do bezbronności i ukradli mienie o wartości kilkuset złotych. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (10.09.2020). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony do swojego mieszkania wszedł z dwiema kobietami i dwojgiem mężczyzn. Tam został dotkliwie pobity, kiedy nie zgodził się na wydanie pieniędzy napastnikom. Sprawcy zabrali mienie o wartości kilkuset złotych i uciekli z mieszkania przed przyjazdem policji.Na miejsce został skierowany patrol oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Policjanci zabezpieczyli ślady, a następnie przesłuchali świadków.

Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonych dowodów, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, pomimo tego, że pokrzywdzony został zabrany do szpitala i nie był w stanie podać szczegółów odnośnie zaistniałego zdarzenia.Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika że w zdarzeniu brały udział 37 i 53-letnia kobieta oraz 33 i 38-letni mężczyzna - doskonale znani grudziądzkim stróżom prawa. Wszyscy zostali zatrzymani już następnego dnia w godzinach rannych.

W toku czynności ustalono, że głównymi napastnikami byli mężczyźni. Z uwagi na to, kobiety zostały przesłuchane i zwolnione, natomiast mężczyźni w sobotę (12.09) zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował rozbójników na okres 3 miesięcy. Z uwagi na wcześniejsze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, sprawcom grozi do 12 lat więzienia. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz