Zamknij
REKLAMA

KAS zlikwidowała nielegalne salony gier w kujawsko-pomorskim

10:11, 19.02.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

  • Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali 4 salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe.
  • Mundurowi zabezpieczyli 14 urządzeń, na których możliwe było prowadzenie zabronionych przepisami gier.
  • W 2020 roku kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych o wartości ponad 2 mln złotych. 

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili w ostatnich dniach na terenie województwa, działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Podczas kontroli lokalu na terenie Strzelna, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz ujawnili gotówkę w wysokości 3 tysięcy złotych, przeznaczoną najprawdopodobniej na wypłaty wygranych.
4 nielegalne automaty do gier hazardowych, a także router i specjalistyczne urządzenie do monitoringu wizyjnego wpadły w ręce funkcjonariuszy KAS w jednym z toruńskich punktów nielegalnego hazardu, w którym – co ciekawe – w momencie kontroli nie było żadnej osoby obsługującej.
Z kolei w Chełmnie, działania sprawdzające i przeszukania przeprowadzone przez mundurowych Służby Celno-Skarbowej w miejscowej jaskini hazardu dały rezultat w postaci zabezpieczonych pięciu zestawów komputerowych, telefonów komórkowych do ich obsługi oraz gotówki.
Również w Grudziądzu – w znanym już wcześniej funkcjonariuszom z organizacji nielegalnego hazardu lokalu – zatrzymano kolejne 2 nielegalne automaty do gier.
We wszystkich przypadkach mundurowi z KAS przeprowadzili eksperymenty gry, które potwierdziły hazardowy charakter wykrytych urządzeń. Te, wraz z innymi zatrzymanymi przedmiotami, trafiły do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.
W każdym z ujawnionych przypadków organizatorom nielegalnego procederu grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego zabronionego urządzenia.
W 2020 roku kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych o wartości ponad 2 mln złotych.
Od początku 2021 r. mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli już 20 nielegalnych urządzeń hazardowych. (Bartosz Stróżyński -  rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy)
 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%