Zamknij

Wybieracie się na Mistrzostwa Świata do Rosji -jakie szczepienia?

15:13, 11.06.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu przekazuje informacje związane ze zdarzeniem jakim są nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

Osoby planujące wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które odbędą się między 14 czerwca a 15 lipca 2018 r. w Rosji, powinny upewnić się, czy są zaszczepione zgodnie z obowiązującym programem szczepień ochronnych w ich kraju zamieszkania, żeby zabezpieczyć się przed takimi chorobami zakaźnymi jak: odra, świnka, różyczka, błonica, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, poliomyelitis, wirusowe zapalenie wątroby typu A i inwazyjna choroba meningokokowa.

W przypadku imprez masowych należy brać pod uwagę częste ryzyko narażenia na zachorowanie na nieżyty żołądkowo-jelitowe i choroby zwalczane drogą szczepień.
Ryzyko zachorowania na nieżyt żołądkowo-jelitowy można zmniejszyć przestrzegając standardowych zasad higieny takich, jak np. regularne mycie rąk wodą z mydłem, picie bezpiecznej wody (butelkowanej, chlorowanej lub wcześniej ugotowanej), spożywanie dokładnie ugotowanej żywności, odpowiednie mycie warzyw i owoców przed ich spożyciem z użyciem wody zdatnej do picia oraz korzystanie z odpowiednich urządzeń sanitarnych.

Zalecane jest unikanie ryzykownych zachowań seksualnych oraz ewentualne zabezpieczanie się przez uczestników Mistrzostw w przypadku kontaktu seksualnego z nowo poznaną lub przypadkowo poznaną osobą w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób przenoszonych drogą kontaktu seksualnego, w tym zakażenia HIV.

W oparciu o sytuację epidemiologiczną chorób zakaźnych w Rosji i profil epidemiologiczny różnych populacji przyjeżdżających do Rosji, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w okresie od 7 czerwca do 22 lipca 2018 r. przeprowadzi wzmożony nadzór epidemiologiczny nad chorobami zakaźnymi. (Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądz)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone