Już jutro w Wielką Sobotę o godz. 14.37 będziemy mogli obserwować na niebie niezwykłe zjawisko, które zdarza się raz na kilka lat, a powtórzy się dopiero w 2037r. Jakie to zjawisko? Jest to pełnia księżyca, która występuje w jednym miesiącu dwa razy. Poprzednia pełnia była 2 marca. Nazywana jest przez astronomów Blue Moon. Pełnia to faza księżyca, podczas której Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, czyli Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Dzięki tej pozycji Księżyc jest praktycznie w całości oświetlony, co ułatwia jego swobodną obserwację.
Skąd wzięła się nazwa Blue Moon? Pełnia dwa razy w ciągu miesiąca zdarza się dość rzadko. W języku angielskim dla określenia niezwykle rzadkiego zjawiska używa się sformułowania "once in a blue moon" (po polsku powiedzielibyśmy "raz na ruski rok").
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz