Zamknij
,
W dniu dzisiejszym niektórzy użytkownicy telefonów komórkowych otrzymali SMS z alertem pogodowym z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
,
Dostępna jest już mobilna aplikacja „Na tropie grudziądzkiej przyrody”, która umożliwia udział m.in. w grze terenowej. Projekt zrealizowało Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
,
Synoptycy ostrzegają, że w dniu dzisiejszym od godz. 14 nad Grudziądzem mogą przejść gwałtowne burze z deszczem, lokalnie nawet do 40 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80km/h. Lokalnie może również padać grad.
,
Pierwsza łąka kwietna powstaje w Grudziądzu przy ścieżce rowerowej nad Trynką (w pobliżu Pomnika Zbrodni Katyńskiej). Na ok. 100 m2 pojawi się ponad 60 gatunków ziół i kwiatów.
,
Mieszkańcy Grudziądza mają szansę na realizację projektów, dzięki którym powstaną dostępne dla wszystkich osiedlowe ogrody, gdzie będzie można przysiąść, odpocząć i spotkać się z sąsiadami. Kampanię „Zielona Ławeczka" realizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
,
Już jutro w Wielką Sobotę o godz. 14.37 będziemy mogli obserwować na niebie niezwykłe zjawisko, które zdarza się raz na kilka lat, a powtórzy się dopiero w 2037r. Jakie to zjawisko? Jest to pełnia księżyca, która występuje w jednym miesiącu dwa razy. Poprzednia pełnia była 2 marca. Nazywana jest przez astronomów Blue Moon. Pełnia to faza księżyca, podczas której Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, czyli Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Dzięki tej pozycji Księżyc jest praktycznie w całości oświetlony, co ułatwia jego swobodną obserwację.
,
Radni Sejmiku Województwa Kuj.-Pom. uchwalili dokument, który przygotowuje województwo do utworzenia Parku Krajobrazowego Gór Łosiowych Profesora Ludwika Rydygiera na terenie Gminy Grudziądz i Gminy Rogóźno. Będzie to dziesiąty park krajobrazowy w województwie kujawsko-pomorskim.
,
Podczas spaceru Leśniczy zaprowadził uczestników w ciekawe przyrodniczo zakątki Lasu Rudnickego, a fotograf Arkadiusz Kikulski wytłumaczył jak wykonać atrakcyjne zdjęcia. Zapraszamy na fotorelację.
,
Na Marinie odbyły się warsztaty florystyczne "Las w szkle, czyli namiastka natury w domu" Alternatywa dla roślin w doniczkach - ekosystem zamknięty lub otwarty w szkle to propozycja warsztatów dla osób kochających mini formy. Uczestnicy podczas zajęć wykonali własny las w szkle, którym to później będą się opiekować we własnym domu.