Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto posiadać konto bankowe?

15.47, 26.12.2022 . Aktualizacja: 15.48, 26.12.2022
Skomentuj Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W obecnych czasach posiadanie karty płatniczej, przelewy internetowe, korzystanie z karty debetowej czy wygodne wypłaty z bankomatów to zupełna podstawa codziennego życia. Każdy człowiek, który chce w wygodny sposób dokonywać zakupów musi posiadać odpowiednie konto w banku. Obecnie znaleźć można szeroki wybór tego typu rozwiązań. Jakie jest najlepsze i czy istnieje naprawdę darmowe konto bankowe?

  1. Darmowe konto bankowe - czy to naprawdę możliwe?
  2. Na co zwrócić uwagę, decydując się na prowadzenie konta osobistego?
  3. Dlaczego warto zdecydować się na otwarcie konta bankowego?

Czy konto za zero złotych to mit, który powtarzany jest przez próbujących namówić do wyboru konkretnej oferty sprzedawców? Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Darmowe konto bankowe - czy to naprawdę możliwe?

Osoby, które poszukują idealnej oferty konta bankowego mogą szybko zorientować się, że większość propozycji wiąże się z jakiegoś rodzaju opłatami. Rzecz jasna, nie jest to doskonała sytuacja. Pomimo tego niejedno konto bankowe nazywane jest przez banki darmowym. Czym zatem tak naprawdę są darmowe konta bankowe? Obecnie, zgodnie z prawem Unii Europejskiej darmowe konto, które ma obowiązek zaproponować swoim klientom każdy bank to jedynie podstawowy rachunek płatniczy. W praktyce oznacza to, że prowadzenie rachunku staje się mocno ograniczone.

Pozwala on jedynie na:

  • dokonywanie wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów lub w placówkach dostawców,
  • obsługę karty kredytowej,
  • możliwość dokonywania zakupów na kredyt.

Prawdziwie bezpłatne konto bankowe nie zawsze jest zatem najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że w zupełności wyczerpuje podstawowe potrzeby właściciela, dla wielu osób może być zatem korzystne.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na prowadzenie konta osobistego?

Zakładając konto w banku, warto przede wszystkim dokładnie analizować umowę. Nie zawsze najlepsze rozwiązanie jest przecież najtańsze, tak samo jak nie zawsze najlepszy jest wybór najdroższej opcji. Istnieje szereg kwestii, na które warto zwrócić uwagę w szczególny sposób przed dokonaniem wyboru. Pierwszym krokiem powinno być świadome i dokładne określenie własnych, indywidualnych potrzeb i wymagań. Dzięki temu nie będzie problemu z odrzuceniem ofert, posiadających zbyteczne dodatki. Warto dokładnie przyjrzeć się temu, jakie opłaty i prowizje są naliczone na koncie. Co więcej, istotne może być oprocentowanie oraz możliwość i warunki dostępu do zgromadzonych środków. Warto przyjrzeć się także dodatkowym opcjom, oferowanym przez bank. Poza kontem osobistym, bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także konto internetowe.

Dlaczego warto zdecydować się na otwarcie konta bankowego?

W obecnych czasach otwarcie i prowadzenie rachunku bankowego to absolutna podstawa, pozwalająca na wygodne i komfortowe życie. Coraz więcej osób słusznie zauważa, że płatność gotówką powoli odchodzi w zapomnienie. Korzystanie z karty kredytowej jest znacznie bardziej wygodne oraz równie bezpieczne. Niezwykle komfortowa jest także możliwość płacenia przez Internet przy pomocy środków, zgromadzonych na koncie. Ponadto szansa na dokonywanie błyskawicznych przelewów niejednokrotnie okazuje się prawdziwym ratunkiem. Warto zwrócić także uwagę na możliwość stałego monitorowania środków, dostępnych na koncie dzięki proponowanym przez banki aplikacjom mobilnym.

Posiadanie konta bankowego to absolutna podstawa w codziennym życiu w nowoczesnym świecie. Zdecydowanie warto przyjrzeć się dostępnym możliwościom, korzystając z porównywarek rankingów, jakie znaleźć można w Internecie.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%