Zamknij

Gdzie umieścić znaki ostrzegawcze w zakładach pracy?

16:02, 05.06.2024 . Aktualizacja: 11:00, 07.06.2024
Skomentuj

Przygotowanie swobodnego miejsca pracy, które będzie bezpieczne i przyjazne dla wszystkich pracowników to nie lada wyzwanie. Aby to zrobić, warto wiedzieć, jak w praktyce wykorzystać znaki ostrzegawcze. Dla zakładów pracy takich jak magazyny, hale produkcyjne oraz centra logistyczne znaki ostrzegające o niebezpieczeństwach są podstawą. Zobacz, jaki znaki ostrzegawcze powinien wykorzystać specjalista BHP podczas aranżowania przestrzeni w miejscu pracy.

Znaki ostrzegawcze a miejsce pracy – jakie można umieścić w firmach?

Wszelkiego rodzaju znaki ostrzegawcze to oznaczenia, które są najczęściej stosowane w publicznej infrastrukturze drogowej, a także na parkingach podziemnych i drogach osiedlowych.

To oczywiście niejedyna opcja praktycznego wykorzystania takich oznaczeń. Niektóre wersje znaków sprawdzają się w dużych zakładach produkcyjnych i przemysłowych. W takich miejscach pracy występowanie miejsc niebezpiecznych to standard.

Najpopularniejsze wersje znaków ostrzegawczych do zastosowania w zakładzie pracy to:

  • informacje o spadających ładunkach,
  • wysokie napięcie elektryczne,
  • niskie sufity,
  • ryzyko poślizgnięcia się lub upadku z wysokości,
  • substancje trujące,
  • ryzyko występowania pożaru lub obecność materiałów łatwopalnych.

Jeśli szukasz sprawdzonych i homologowanych znaków ostrzegawczych do swojej firmy, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu ZnakiDrogowe24.pl. To sklep internetowy, w którym od ręki zamówisz certyfikowane znaki ostrzegawcze, a także wiele innych materiałów umożliwiających stworzenie bezpiecznej przestrzeni w zakładzie pracy i na drogach dojazdowych.

W jakich miejscach można umieścić znaki ostrzegawcze w zakładzie pracy?

Znaki do ostrzegania o niebezpieczeństwach można swobodnie umieścić przede wszystkim w miejscach, gdzie pracownicy mogą być narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o takie miejsca w zakładach pracy, jak:

  • otoczenie materiałów łatwopalnych składowanych w magazynie,
  • miejsca, w których pracują ciężkie maszyny przemysłowe,
  • na drogach dojazdowych oraz w miejscach rozładunku towaru,
  • w miejscach, gdzie poruszają się wózki widłowe.

Warto zaznaczyć, że osoba odpowiedzialna za prawidłowe rozmieszczenie znaków ostrzegawczych na terenie zakładu pracy to specjalista ds. BHP. Poszczególne znaki powinny być rozmieszczone tak, aby spełniały wszelkie normy ISO oraz kwestie bezpieczeństwa wynikające z obowiązujących ustaw.

Ile kosztują znaki ostrzegawcze do wykorzystania w zakładach pracy?

Średnie ceny za jeden znak mogą oscylować w granicy 50-150 złotych, zależnie od typu oznakowania oraz jego wielkości. Zanim zdecydujesz się kupić znaki drogowe do swojej firmy, koniecznie upewnij się, że wybrane spełniają wszelkie normy i mają odpowiednie certyfikaty jakości.

Podsumowując: znaki ostrzegawcze do zakładów pracy są niezbędne, chociażby ze względu na fakt zmniejszenia ryzyka występowania niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu pracownicy nie są narażeni na poważne konsekwencje np. stały uszczerbek na zdrowiu.

__________________________

KWK Staszic - produkcja i wyzwania współczesnego górnictwa

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%