Umawiając się na teleporadę lub konsultację lekarską w ramach wideorozmowy, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Kluczowe jest zgromadzenie dotychczasowej dokumentacji medycznej i wyników badań laboratoryjnych. To podstawa, aby lekarz mógł rzetelnie ocenić stan zdrowia pacjenta.
Aby porada lekarska przez Internet lub telefon miała sens, lekarz potrzebuje kompletnych informacji o stanie zdrowia konsultowanego pacjenta. Bez tego nie będzie w stanie wydać zaleceń lekarskich, wypisać e-recepty ani zwolnienia lekarskiego. A zatem co jest potrzebne
i jak się przygotować do rozmowy z lekarzem? Dowiedz się więcej!
Przekazanie skompletowanych danych dotyczących stanu zdrowia jest niezbędne, aby lekarz mógł przeprowadzić kompletny wywiad lekarski. Jeszcze przed planowanym terminem zdalnej konsultacji medycznej należy przekazać specjaliście:
Tuż przed rozmową warto przesłać dokumenty i najważniejsze informacje do wglądu lekarza. Dzięki temu zdalna konsultacja przebiegnie sprawniej, a specjalista szybko oceni realny stan zdrowia pacjenta.
Oprócz powyższych lekarz musi mieć też dane osobowe pacjenta, czyli: imię, nazwisko, numer PESEL, wiek, dane kontaktowe. Warto też poinformować go o regularnie przyjmowanych lekach, a także o przebytych chorobach. Dzięki temu specjalista może precyzyjniej przygotować zalecenia lekarskie do dalszego postępowania w razie choroby.
Im więcej danych otrzyma specjalista, tym większa szansa, że będzie mieć podstawę
do wypisania:
W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz otrzymać zalecenia do realizacji wizyty
w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Lekarz musi mieć 100% pewności, że zlecenia na leki albo zwolnienie lekarskie będą zasadne w stosunku do stanu zdrowia pacjenta.
Teleporada medyczna jest możliwa w sytuacjach, gdy pacjent nie wymaga bezpośredniego badania, a jedynie konsultacji lekarskiej na odległość. Można z niej skorzystać w celu:
Dodatkowo teleporada medyczna to szansa na uzyskanie specjalistycznej opinii medycznej bez konieczności wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie może być korzystne dla osób starszych i schorowanych.
Artykuł napisany na podstawie źródeł:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz