Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:14, 16.08.2022
Inwestowanie w wewnętrzny dział kadr czy wydzielenie obsługi kadrowo-płacowej na zewnątrz firmy? To strategiczna decyzja, niosąca długofalowe konsekwencje. Z tego powodu warto dobrze poznać i rozważyć wszelkie wady oraz zalety obu rozwiązań. W jakich okolicznościach warto budować własny dział kadr i płac, a kiedy zdecydować się na outsourcing?
08:26, 16.08.2022
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
08:07, 16.08.2022
Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
15:37, 12.08.2022
Artur Rojek został ambasadorem inicjatywy Rossmanna „Czujesz Klimat?”. Artysta ogłosił swoją decyzję podczas OFF Festivalu w Katowicach. Wspólnie z marką będzie promował bardziej ekologiczne postawy, bo nasze małe, codzienne wybory – także podczas zakupów – mają wielki wpływ na środowisko. W nadchodzących miesiącach do inicjatywy dołączą kolejni ambasadorzy, którzy podzielą się swoimi sposobami na lepsze, bardziej przyjazne środowisku życie.
09:38, 11.08.2022
Na rynku pracy w Grudziądzu w bieżącym roku brakuje między innymi nauczycieli różnych specjalności, budowlańców i operatorów maszyn – wynika z prognozy Barometr zawodów, wykonywanej rokrocznie z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Kto jeszcze w ma dużą szansę na zatrudnienie oraz jak szukać pracy w mieście Grudziądz?
08:41, 11.08.2022
PIT-11 to najpopularniejszy formularz zeznania podatkowego wypełniany przez osoby fizyczne. Uporanie się z drukiem wcale nie jest skomplikowane, dlatego w większości przypadków nie ma konieczności powierzania tego zadania specjaliście. Podpowiadamy, jak prawidłowo wypełnić dotyczący PIT-11 druk i na co zwrócić uwagę, rozliczając podatek. Skorzystaj z naszych wskazówek, a przekonasz się, że to łatwiejsze niż myślisz.
15:56, 09.08.2022
Na proces podłączenia gospodarstwa domowego do sieci światłowodowej składa się kilka etapów. Co musisz wiedzieć, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie? Sprawdź.
10:53, 08.08.2022
​​​​​​​Ogórek, cukinia, słonecznik i wiele innych plonów. Pszczoły zapylają aż 70 procent gatunków roślin, które jednocześnie zapewniają aż 90 proc. pożywienia na świecie. Dlatego właśnie należy dbać o populację tych niezwykle pożytecznych owadów. I co najważniejsze, może to zrobić każdy – wystarczą dobre chęci i ogródek czy nawet niewielki balkon. Obchodzony 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół to świetna okazja, by zainteresować się losem naszych skrzydlatych przyjaciół.
00:00, 05.08.2022
Dla wielu z nas kuchnia to coś więcej niż miejsce przygotowywania posiłków – to serce domu. To właśnie dlatego tak istotny jest dobór jej wyposażenia. Duże znaczenie dla komfortu codziennego użytkowania tego pomieszczenia mają powierzchnie robocze, w szczególności kuchenny blat. Czym powinien się charakteryzować odpowiedni blat? Na które modele warto zwrócić uwagę, urządzając kuchnię?
11:41, 04.08.2022
Are You Ready To Rock?! Zespół Scorpions wystąpi w 2023 roku w Polsce. Koncert został już wprawdzie wcześniej ogłoszony, teraz jednak poznaliśmy ostateczną datę. Scorpions zagrają w Atlas Arenie w Łodzi 10 czerwca 2023 roku. Członkowie fanklubu kupią bilety od 5 sierpnia, a dzień później - zarejestrowani użytkownicy platformy Bilet Serwis. Sprzedaż regularną zaplanowano od 8 sierpnia na www.biletserwis.pl.
1
13:15, 01.08.2022
Dobiega końca pierwszy etap inwestycji światłowodowej prowadzonej przez firmę Geckonet na terenie osiedla Owczarki. Jak dowiedzieliśmy się u źródła, po ponad miesiącu prac, została już oddana sieć światłowodowa na ulicach Hugo Kołłątaja, Tczewskiej, Nowowiejskiej, Kwidzyńskiej, Bratkowej, Irysowej, Astrowej, Goździkowej, Narcyzowej, Różanej, Tulipanowej oraz części ulicy Ignacego Paderewskiego.
14:52, 29.07.2022
W Polsce o wielu chorobach mówi się, że są poważne, stwarzają poważne ryzyko śmierci… inne natomiast nie robią na nas wrażenia. Wszystko zależy od tego, na ile potrafimy sobie poradzić z daną chorobą, albo dzięki odporności naszego organizmu albo dzięki dostępnym formom leczenia. To trochę jak z problemem, który dla jednych będzie bardzo poważny, a dla innych ten sam problem będzie codziennością.
14:04, 28.07.2022
Współczesna technologia rozwinęła się do tego stopnia, że proponuje nam wiele dedykowanych domom rozwiązań, które mają ułatwiać nam życie. Niektóre wpływają na bezpieczeństwo domowników, inne zaś na ich komfort. Zobacz, które z nich warto zaimplementować do swojego domu, aby codzienność stała się jeszcze przyjemniejsza.
07:58, 28.07.2022
Siodełko rowerowe to istotny, ale niestety często bagatelizowany element wyposażenia roweru. Kupując jednoślady nie patrzymy na to, jaką jakość ma dostarczany egzemplarz siedziska i czy nadaje się do naszego stylu jazdy. Niekiedy konieczna może być jego wymiana na inny model. Jak wtedy wybrać odpowiednie siedzisko? Na co warto zwrócić uwagę?
13:37, 26.07.2022
Sprawy sądowe, które dotyczą sporów na tle frankowym są jednymi z bardziej zawiłych procesów pomiędzy bankami a ich klientami. Wymagają one sporej dawki wiedzy z zakresu najnowszego orzecznictwa, a także doświadczenia. Z tego powodu ich prowadzenie warto jest powierzyć profesjonalnej kancelarii prawnej, która znacząco zwiększa nasze szanse na sukces. Dodatkowo próby samodzielnego dochodzenia swoich roszczeń przed sądem mogą okazać się zdaniem wyczerpującym i z góry skazanym na porażkę.
REKLAMA