Zamknij
REKLAMA

Dźwigi na sprzedaż – znajdź odpowiednie rozwiązanie!

13.39, 21.12.2021 materiały partnera Aktualizacja: 13.39, 21.12.2021

Dźwig jest niezbędny do prac przemysłowych oraz remontowo-budowlanych. Pozwala na bezpieczny transport oraz wyładunek towarów. Przydaje się także w celu montażu lub demontażu konstrukcji. Czym kierować się, szukając specjalistycznego sprzętu na sprzedaż?

Własne zaplecze techniczne pozwala na uniezależnienie się od podwykonawców i przekłada się na szybszą realizację zleceń. Żeby wybrany dźwig spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio dopasowany. Pod uwagę trzeba wziąć m.in. wymagania prawne dotyczące dźwigów i elementów bezpieczeństwa. Kwestie te reguluje Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 5 listopada 2008 (Dz.U.2008.203.1270). Dokument precyzuje wymagania dotyczące bezpiecznej eksploatacji i warunków technicznych, jakie muszą spełnić pojazdy budowlane. O czym trzeba pamiętać, decydując się na zakup pojazdu?

Jak znaleźć dźwigi na sprzedaż?

Inwestycja w specjalistyczny sprzęt powinna być przemyślana. Na jakie elementy zwracać szczególną uwagę? Poniżej lista praktycznych wskazówek:

Przeznaczenie

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego ma zostać użyty dźwig – transportu wielkogabarytowego, prac budowlano-remontowych, montażu elementów konstrukcyjnych.  

Dane techniczne

W zależności od realizowanych projektów należy dobrać kluczowe parametry techniczne, w tym: w wysokość podnoszenia, maksymalny udźwig, rodzaj napędu (hydrauliczny bądź elektryczny). Dźwigi narażone na działanie ognia powinny dodatkowo spełniać wymagania PN-EN 81-72:2020-12. Do wyboru są także sprzęty o zwiększonej odporności na wandalizm (zgodne z normą PN-EN 81-71).

Marka producenta

Ogromne znaczenie ma renoma producenta. Doskonale sprawdzają się dźwigi Liebherr. Marka została założona w Niemczech w 1994 r. Zajmuje się wyrobem specjalistycznych maszyn budowlanych i żurawi samojezdnych na sprzedaż. Firma dysponuje rozbudowaną bazą oddziałów, co ułatwia znalezienie części serwisowych lub uzupełnienia zasobów technicznych o kolejne maszyny

Sposób eksploatacji

Kupując dźwig, warto dowiedzieć się, czy jest on aktualnie używany. Sprzęty, które długo stoją w miejscu, mogą wymagać naprawy. Dodatkowo modele wykorzystywane w codziennej pracy muszą posiać aktualne badania Urzędu Dozoru Technicznego.

Nie wiesz, jaki wybrać dźwig? Skonsultuj się ze specjalistą!

Wybór właściwego sprzętu dobrze skonsultować z fachowcem. Można poradzić się osoby, która na co dzień obsługuje dźwigi. Pomocą służą również specjalistyczne firmy zajmujące się sprzedażą lub wynajmem maszyn budowlanych takie jak lewandowska-dzwigi.pl/na-sprzedaz. Ich wskazówki stanowią ogromne wsparcie w podejmowaniu decyzji związanych z inwestycją.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%