Zamknij
REKLAMA

Kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

11.11, 20.07.2022 materiał partnera
www.freepik.com

Większość z nas marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Niestety jest to bardzo droga inwestycja, i nie każdego na nią stać. W takim przypadku z pomocą przychodzi kredyt hipoteczny z https://habza.com.pl/pozyczki-hipoteczne/, dzięki któremu możemy zrealizować marzenie o własnym M. Musimy jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które zostanie z nami na lata. Dlatego oferta musi być idealnie dopasowana do naszych możliwości finansowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny i wkład własny

W przypadku większości kredytów nie musimy mieć pieniędzy, żeby móc pożyczyć ich więcej. Inaczej jest z kredytem hipotecznym, który wymaga wkładu własnego. W 2022 roku minimalny wkład własny wynosi 20 proc. Chociaż można jeszcze znaleźć oferty z 10 proc. wkładem własny, jednak wymagają one dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w postaci ubezpieczenia. Ponadto warunki oferty zazwyczaj są znacznie mniej korzystne, więc w efekcie kredyt jest droższy, niż ten z 20 proc. wkładem własnym. Jeśli więc chcemy na przykład ubiegać się o kredyt hipoteczny w wysokości 200 000 zł, to musimy posiadać 40 000 wkładu własnego.

Wkład własny jest nieodłącznym elementem kredytu hipotecznego. Bez niego otrzymanie zobowiązania jest niemożliwe. Jednak nie tylko wkład własny jest konieczny. Musimy posiadać także odpowiednią zdolność kredytową. Na nią z kolei składa się między innymi wysokość naszych zarobków, koszty utrzymania, czy rodzaj zatrudnienia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które zostanie z nami na lata. Dlatego bardzo ważne jest, żeby oferta była dopasowana do naszych realnych możliwości finansowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na korzystność oferty jest oprocentowanie. Nie możemy pominąć także okresu kredytowania, który przekłada się na wysokość miesięcznej raty. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym niższa będzie nasza miesięczna rata. Dzięki temu nie będziemy przeciążać naszego budżetu domowego, a spłata kredytu hipotecznego nie powinna stanowić dla nas większego problemu.

Wybierając kredyt hipoteczny, koniecznie zwróć także uwagę na całkowity koszt zobowiązania. Na jego wysokość wpływ mają, między innymi ubezpieczenie, oprocentowanie, marża i prowizja banku.

Kredyt hipoteczny samodzielnie, czy z doradcą?

Źle dobrany kredyt hipoteczny może mieć negatywny wpływ na naszą stabilność finansową. Co więcej, poszukiwanie idealnej oferty jest czasochłonnym zadaniem. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że kredyt jest dopasowany do naszych potrzeb i możliwości oraz chcemy zaoszczędzić czas, to warto skorzystać z usług doradcy kredytowego.

Specjalista pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę. Następnie wesprze nas w procesie kompletowania i wypełniania niezbędnych dokumentów. Korzystając z usług doradcy kredytowego nie tylko oszczędzamy czas i pieniądze, ale także zwiększamy swoje szanse na uzyskanie zobowiązania.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%