Zamknij
REKLAMA

Kalkulator pożyczek. Najważniejsze parametry

15.18, 22.07.2022 .
Skomentuj

Wybór pożyczki może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku nie brakuje atrakcyjnych produktów finansowych, które w razie potrzeby natychmiast pomogą podreperować budżet lub zrealizować zamierzone cele. Jednak przy wyborze rodzaju wsparcia trzeba zwrócić uwagę na szereg kluczowych parametrów, o których piszemy poniżej.

Kalkulator pożyczek - pożyczka szyta na miarę

Świetnym rozwiązaniem, które pomoże wybrać najlepszy produkt finansowy, będzie kalkulator pożyczek. Możemy ustawić w nim szereg parametrów, aby zobaczyć, jak będą kształtowały się najważniejsze parametry wybranej pożyczki. Należą do nich przede wszystkim liczba rat i wysokość kwoty, którą pragnie się pożyczyć. Jeden parametr w naturalny sposób wpływać będzie na drugi. Im wyższa kwota pożyczki, tym wyższe raty miesięczne.

Rozłożenie zobowiązania na dłuższy okres spłaty bywa polecanym sposobem w momencie, kiedy pragnie się sfinansować większą inwestycję. To także dobra metoda w sytuacji, gdy nasze miesięczne przychody nie są na tyle duże, aby pozwolić sobie na szybszą spłatę. W każdym przypadku wydłużony okres spłaty razem z mniejszymi ratami uznawany jest za najbezpieczniejsze rozwiązanie, choć nie oznacza to, że jest pozbawione wad. Wraz z horyzontem czasowym spłaty zobowiązania rosnąć będzie wskaźnik RRSO - Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Dotyczy to zarówno pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe i instytucji finansowe, jak i produktów bankowych.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

Dobra pożyczka powinna się wyróżniać transparentnymi kosztami i dostosowywalnym okresem spłaty zobowiązania. Szczegółowe parametry zależeć będą już od indywidualnych potrzeb. Kalkulator pożyczek taki jak tutaj pozwala oszacować, jak zmieniają się poszczególne elementy, np. wskaźnik RRSO i wysokość rat.

Pożyczka przede wszystkim powinna być jednak bezpieczna. Dlatego warto korzystać z oferty wyłącznie sprawdzonych firm finansowych o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku. Oferty, które kuszą nas głównie atrakcyjnymi sloganami, mogą okazać się nierzeczywiste - treść zawarta w reklamie może nie pokrywać się w Tabeli Usługi i Prowizji oraz regulaminie oferty. Warto więc dokładnie zweryfikować wszystkie oferty, sprawdzając jak zmieniają się wybrane parametry w kalkulatorach, jak i czytać dokładnie regulaminy.

Oprócz informacji stricte finansowych warto też zwrócić uwagę na pozostałe udogodnienia, które akurat nie będą wchodziły w skład kalkulatorów kredytowych. Chodzi zwłaszcza o możliwość uzyskania pomocy w sytuacji, gdy spłata zobowiązania zostanie zagrożona. Bardzo ceniona jest także opcja zmiany warunków umowy i podpisania nowej. W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeby porozmawiania o zadłużeniu przyda się dostęp do placówki stacjonarnej, zlokalizowanej niedaleko miejsca zamieszkania lub sprawny kontakt telefoniczny i internetowy.

__________________

Jak dbać o kota - co będzie ci potrzebne?

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%