Zamknij
REKLAMA

Aranżacja ściany w salonie: jak stworzyć domową galerię zdjęć?

14.55, 21.11.2022 . Aktualizacja: 18.02, 28.11.2022
Skomentuj

Jak stworzyć galerię zdjęć w salonie? Nie jest to trudne, ale kilka złotych rad warto wziąć sobie do serca. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę, czym się kierować przy wybieraniu zdjęć i jakie tricki są warte zastosowania.

Galeria zdjęć w salonie – wybierz odpowiednią ścianę

Zanim zaczniemy wybierać zdjęcia do galerii, musimy się zastanowić, gdzie je powiesimy. Wybór ściany jest kluczowy, bo od niego zależy ostateczny efekt. Niech więc nie będzie to dzieło przypadku.

Ściana, na której powiesimy zdjęcia, powinna być dobrze wyeksponowana i w dużej części pusta.

Podobnie jak w przypadku luster, lepiej nie wybierać na wieszanie zdjęć ściany naprzeciwko okna. Lepsza będzie jedna z dwóch prostopadłych do ściany z oknem, oddalona od drzwi. Skrajne zdjęcia powinny być oddalone od narożnika salonu lub stojącego przy ścianie mebla o minimum dwadzieścia pięć centymetrów. Pomiędzy zdjęciami natomiast powinno być co najmniej dwadzieścia centymetrów przerwy.

Jak dobrać zdjęcia do domowej galerii zdjęć?

Każdy na pewno ma w swoich cyfrowych zbiorach zdjęcia, które bardzo lubi i które chciałby umieścić w domowej galerii. Warto się jednak zdecydować na jakiś klucz przy ich doborze.

Zdjęcia można wybierać na podstawie:

– wielkości – jeśli zdjęć będzie niewiele, np. trzy lub cztery, wszystkie mogą mieć ten sam rozmiar;

– kolorystyki – bardzo zalecane kryterium – wszystkie zdjęcia powinny być utrzymane w jednej gamie kolorystycznej, aby uniknąć efektu pstrokacizny na ścianie;

– tematu – mogą to być portrety, zdjęcia grupowe, zdjęcia domowych pupili, pejzaże fotografowane w czasie wakacji itp.;

– efektu wow – niektóre zdjęcia po prostu zasługują na to, by je wyeksponować.

Czy wszystkie zdjęcia muszą mieć takie same ramki?

Jeśli pod pojęciem takich samych ramek zrozumiemy wielkość i kształt, to odpowiedź brzmi: nie.

Gdy w galerii jest dużo zdjęć, ramki nie muszą być identyczne. Ważne jednak by były spójne. Może łączyć je kształt, kolor, wzór na obramowaniu itp.

Eleganckie ramki na zdjęcia – MyHoneyHome.pl to jedna z propozycji, które warto rozważyć. Te ramki łączy ponadczasowe wzornictwo i stylistyka, która sprawdzi się zarówno w salonach minimalistycznych, jak i urządzonych z przepychem.

Jeśli mamy zaufanie do swojego wyczucia smaku, warto postawić na eklektyzm. Jednak tu trzeba zachować równowagę między świadomym przełamywaniem schematów a nietrafionym kiczem.

Jeżeli chodzi o kolor ramki, to dobrym rozwiązaniem jest postawienie na taki, który będzie mocno kontrastujący względem ściany. Na ciemnej ścianie dobrze prezentują się jasne ramy i odwrotnie. Jeśli stawiamy na błyszczące metaliczne ramki, to kolor ściany nie ma znaczenia.

Domowa galeria zdjęć to nie tylko zdjęcia, możesz ją urozmaicić

Na koniec propozycja, która może być zaskoczeniem, ale kto powiedział, że w galerii zdjęć mogą wisieć wyłącznie zdjęcia?

Dla lepszego efektu dekoracyjnego warto powiesić między nimi jedno lub kilka niedużych luster, na przykład marki Eichholtz. Cechuje je oryginalne wzornictwo i kształty, którym daleko do oczywistych. Eichholtz udowadnia, że lustro nie musi być okrągłe lub prostokątne, nie musi też służyć wyłącznie przeglądaniu się.

Nieduże lusterka dekoracyjne ożywią ścianę i jeszcze mocniej przykują uwagę do wiszących na niej zdjęć.

__________________________________

Jak zbrojenie kompozytowe w trakcie budowy reaguje na niższe temperatury?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%