Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
20:30, 21.01.2022
​​​​​​​Popularność iPhone 8 to ciekawy fenomen – pod względem designu model nie przyniósł rewolucji. Rola ta przypadła iPhone’owi X, który debiutował praktycznie w tym samym czasie.
08:11, 19.01.2022
Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczął kampanię edukacyjną „Liczy się energia”. Przez najbliższe miesiące wyjaśniać będzie przyczyny wzrostu cen energii, pokazywać wpływające na nie mechanizmy oraz sposoby na racjonalne gospodarowanie zużyciem prądu. Celem kampanii jest edukacja o rynku energii oraz sposobach łagodzenia wpływu rosnących cen prądu na domowe budżety Polaków.
14:55, 18.01.2022
Krajowe firmy z każdym rokiem w większym stopniu polegają na pracownikach z zagranicy – w 2020 roku liczba pozwoleń na pracę w Polsce przekroczyła 400 tysięcy. Rosnąca liczba przyjezdnych nie zaspokaja jednak bieżących potrzeb przedsiębiorców. Poszukiwanie rąk do pracy wśród cudzoziemców zapowiadają liczne polskie fabryki i firmy handlowe, w tym co trzecia firma z sektora przemysłowego i handlu. Na znaczeniu zyskuje więc atrakcyjność ofert oraz zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa.
08:42, 18.01.2022
Jedna z pierwszych tego typu aplikacji mobilnych na rynku, która sprawdza się w firmie każdej wielkości, bez względu na branżę w czasach rosnącego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe.
19:33, 14.01.2022
Problemy ze stawami występują bardzo powszechnie i są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą osób w każdym wieku. Mogą być spowodowane procesem zapalnym, zwyrodnieniowym lub przebytymi urazami. W celu zmniejszenia dolegliwości warto stosować się do zaleceń ortopedy oraz fizjoterapeuty. Wspomagająco bardzo dobre efekty mogą przynieść specjalne akcesoria i wyroby przeznaczenia medycznego. Pozwolą odciążyć układ ruchu, rozluźnić mięsnie, a także zapobiegać nasileniu objawów.
13:04, 13.01.2022
Ze statyk Państwowej Straży pożarnej wynika, że w 2020 r. doszło do ponad 128 tys. pożarów. Wielu z tych zdarzeń można by uniknąć, stosując materiały ogniotrwałe. Za ich pomocą zabezpiecza się kanały wentylacje, przejścia instalacyjne, konstrukcje stalowe lub betonowe oraz kanały i przepusty kablowe. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich rozwiązań?  
09:27, 13.01.2022
Przez trzy kolejne lata PKO Bank Polski będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia, a przez cztery Poznania. To już kolejni kontrahenci banku z obszaru samorządu terytorialnego. W ostatnim czasie bank podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie PKO BP zapewnia obsługę budżetów siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich - w sumie ok. 280 jednostek.
16:30, 12.01.2022
Zastanawiasz się, co zrobić, aby sprzedać dom szybko, a zarazem na korzystnych warunkach finansowych? Zainteresowanie kupujących i ich skłonność do zapłaty oczekiwanej kwoty są uzależnione od wielu czynników, ale jeden z kluczowych to pierwsze wrażenie, jakie odniosą podczas oglądania nieruchomości. Sposobem na to, aby dom był postrzegany jako atrakcyjny, jest skorzystanie z home stagingu.
12:36, 12.01.2022
Na to pytanie znajdziecie odpowiedź już 13 stycznia podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego.
12:08, 12.01.2022
Elektroniczne papierosy lub e-papierosy, jak są również znane, są urządzeniami zasilanymi bateriami, które zawierają spiralę grzewczą i wkład z nikotyną i/lub innymi substancjami chemicznymi. Symulują one uczucie palenia papierosa poprzez dostarczanie nikotyny lub innych substancji użytkownikowi.
12:05, 12.01.2022
Nikt nie ma wątpliwości, że warunki pogodowe mają olbrzymi bezpośredni wpływ na zbiory roślin uprawnych – szczególnie długotrwały brak opadów. Jak walczyć z suszą? Pierwszym sposobem, który przychodzi na myśl jest oczywiście budowa zbiorników wodnych, zastawek na ciekach wodnych, studni głębinowych i systemów nawadniania pól. Jest to sposób bardzo dobry i działający bezpośrednio na przyczynę złej kondycji roślin.
11:06, 12.01.2022
Naukowcy biją na alarm. Siedzenie to nowe palenie! Długie godziny spędzane w fotelu mają niekorzystny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie oraz przede wszystkim zdrowie. 
10:56, 12.01.2022
Szkolenia w języku angielskim są organizowane dla przedsiębiorstw z różnych branż. Najczęściej korzystają z nich jednak kancelarie prawne, księgowi i audytorzy oraz firmy z branży TSL. Głównym powodem jest międzynarodowe środowisko, w jakim funkcjonują te podmioty.
17:00, 10.01.2022
Kto z nas nie chce zatrzymać oznak upływającego czasu? Z wiekiem nasza skóra traci na jędrności i sprężystości, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Włosy zaczynają wypadać, paznokcie stają się kruche i łamliwe. Ciało nie jest już takie sprawne jak wcześniej. Doskwierają nam bóle, ograniczenia ruchomości i problemy z układem kostno-stawowym.  Wiemy, jak temu zaradzić.
09:33, 31.12.2021
Zwyżka nożycowa to praktyczna maszyna dźwigowa ułatwiająca prowadzenie prac instalacyjnych, remontowych czy też budowlanych, podczas których należy wykonać część działań na wysokości. Niektóre firmy oferują wynajem urządzeń, co jest opłacalnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, dla których prace takie stanowią jedynie ułamek wykonywanych operacji. Wybór dowolnej maszyny nie rozwiązuje jednak problemu. Liczy się jej funkcjonalność określona parametrami dopasowanymi do konkretnego zadania. Na co warto więc zwrócić uwagę przed wynajmem sprzętu?
REKLAMA