Zamknij
REKLAMA

Czym się zajmuje Menadżer IT?

11:57, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Coraz więcej firm tworzy działy IT. Przez to wzrasta zapotrzebowanie na osoby pełniące funkcję menadżera IT. Jakie więc trzeba spełniać wymagania, aby starać się o tę pracę i co należy do codziennych zadań na tym stanowisku? Przeczytaj w tekście!

Obowiązki Menadżera IT

Do głównych zadań osoby pełniącej obowiązki Kierownika IT należy zarządzanie systemami komputerowymi w firmie, monitoring przeprowadzanie operacji informatycznych oraz zarządzanie personelem IT.

Jest to zawód wymagający sporej kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Od menadżera IT oczekuje się zwykle również zapewnienie bezpieczeństwa danych, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych i identyfikowania ewentualnych zagrożeń czy wprowadzania procedur mających zapobiec ewentualnym problemom.

Wymagania na stanowisko Menadżera IT

Wysokie zarobki i bardzo duże możliwości rozwoju sprawiają, że coraz więcej młodych osób zastanawia się nad karierą menadżera IT. Zdobycie tego stanowiska nie jest wcale łatwe. Na podstawie ofert na portalu pracuj.pl okazuje się bowiem, iż pracodawcy najczęściej wymagają od kandydatów dyplomu uczelni wyższej w kierunku informatyka, doskonałej znajomości sprzętu komputerowego i oprogramowania, praktycznego doświadczenia w administracji sieciami informatycznymi oraz doświadczenia w zarządzaniu personelem. Często wymaganiem bywa również ukończenie podyplomowych studiów ekonomicznych – menadżerowie IT wśród obowiązków pracowniczych mają bowiem również zarządzanie budżetem.

W praktyce zatem to praca zarezerwowane głównie dla osób, które przepracowały już jakiś czas w branży IT np. na stanowisku analityka IT, specjalisty ds. bezpieczeństwa czy administratora systemu. Wciąż rozwijająca się technika komputerowa to ciągłe wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych sprawiają, że jest to praca dostępna tylko dla osób gotowych na ciągłe samokształcenie. Zmiany w dziedzinie systemów komputerowych następują lawinowo i z pewnością nie jest to zawód, w którym raz zdobyta wiedza wystarcza do efektywnego pełnienia obowiązków.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone