Zamknij
REKLAMA

Pożyczki ratalne – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

20:56, 26.09.2019 | J.R
Skomentuj

Pożyczki ratalne udzielane przez wiele działających na rynku firm stanowią dla wielu klientów kuszącą i wygodną możliwość. Łatwiej uzyskać w nich pieniądze niż ma to miejsce w banku. Ich zaletą jest szybsza procedura i proces weryfikacji odbywający się na podstawie mniejszej ilości kryteriów.

Kredyty i pożyczki dają nam możliwość zrealizowania firmowych i domowych inwestycji. Często są one jedynym sposobem na pokrycie niezbędnych wydatków w momencie, gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki. Działające na rynku instytucje i firmy takie jak hapipożyczki dają nam możliwość pożyczenia pieniędzy w sposób szybszy i pozbawiony wielu formalności. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Pożyczki w liczbach

W raporcie zawierającym wyniki badania przeprowadzonego przez IMAS International z listopada 2018 r. na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA przedstawiono główne powody, dla których Polacy się zadłużają. Zgodnie z wynikami badań aż ¾ Polaków w przedziale wiekowym pomiędzy 18. a 64. rokiem życia zaciągnęło kredyt lub pożyczkę. 35% uczestników badania zadeklarowało korzystanie z takich usług. 44% ankietowanych wskazuje, że główną przyczyną zadłużania się są zbyt duże koszty ponoszone przy zakupie danego produktu. Dla 29% z nich takim powodem są czasowe problemy finansowe, a dla 27% – konieczność poniesienia niespodziewanych wydatków.

Do najczęściej wymienianych przez respondentów celów, na jakie brane są pożyczki i kredyty, znajdują się: zakupy sprzętu RTV i AGD (43%), remont (31%) i kupno pojazdu (28%). Znacznie mniejszy odsetek stanowiły spłaty wcześniejszych zobowiązań – 11% – czy też codzienne wydatki – 8%.

Pożyczki ratalne przez Internet

Wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza możliwość składania wniosków i wypełniania odpowiednich formularzy pożyczek ratalnych za pośrednictwem Internetu. Pożyczki ratalne przez Internet dostępne są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne dla osób, które mają mało czasu i nie mogą sobie pozwolić na udanie się do placówki w godzinach jej otwarcia. Dodatkowym atutem jest brak konieczności spędzania godzin w kolejkach. Wypełnienie wniosku nie jest też ani specjalnie czasochłonne, ani skomplikowane.

Pozostałe zalety internetowych pożyczek ratalnych

Pożyczki ratalne udzielane przez Internet to nie tylko brak kolejek i konieczności udania się do firmy, ale także brak skomplikowanych formalności. Nie musimy do złożenia wniosku uzyskiwać stosów dokumentów, zaświadczeń i wyciągach. W bardzo wielu przypadkach jedynymi wymaganymi dokumentami są dowód osobisty oraz wyciąg z konta pozwalający ocenić płynność finansową osoby składającej wniosek.

Pożyczki ratalne charakteryzują się niskim poziomem odmów przyznania. Wiąże się to ze znacznie mniej rygorystycznymi kryteriami – wynikają one m.in. z tego, że pożyczki są udzielane na niższe kwoty niż kredyty bankowe. Firmy oferujące pożyczki ratalne akceptują nie tylko umowy o pracę, ale także umowy o dzieło i umowy zlecenia. Za zaletę należy uznać także z całą pewnością możliwość wybrania dogodnego okresu kredytowania, a także kwoty spłaty.

Wirtualne kalkulatory dają nam możliwość zapoznania się z wysokością raty i przeanalizowania realnych możliwości naszego domowego budżetu. Oczywiście trzeba pamiętać, że podane w nich dane (wysokość pożyczki oraz rat) mogą mieć charakter orientacyjny, odbiegając od ostatecznych kosztów pożyczki. Wreszcie musimy wspomnieć o tym, że pożyczki ratalne są udzielane na wyższe kwoty niż te, które możemy uzyskać w tzw. „chwilówkach”.

Stając przed wyborem sposobu sfinansowania danego wydatku, dobrze zastanówmy się, jaki będzie dla nas w danej sytuacji najlepszy.

 

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA