Zamknij
REKLAMA

Rolety plisowane — nowy trend wśród dekoracji okiennych

18:14, 17.01.2020 | J.R
Skomentuj

Co jakiś czas wśród dodatków i akcesoriów do domu pojawiają się nowości i trendy, obok których trudno przejść obojętnie. W meblarstwie takim przykładem jest moda na tworzenie ekologicznych sprzętów z palet. Wśród dekoratorów okien wynalazkiem takiego samego kalibru są rolety plisowane, które szturmują obecnie rynek nowoczesnych przysłon okiennych.

Montaż bezinwazyjny

Najciekawiej prezentują się modele wymagające przed powieszeniem wykonania kilku otworów, ale dostępne są także rolety plisowane o bezinwazyjnych właściwościach montażowych. Ich zawieszenie trwa dosłownie chwilę, a użytkownik zyskuje natychmiastową przepustkę do świata wysokiej jakości plis okiennych. Po zweryfikowaniu tego, jak się zachowują, mało kto nie jest chętny na ich umieszczenie w pozostałych częściach domu.

Plisy okienne dostosowane pod wymiar

Podobnie jak w przypadku klasycznych rolet wolnowiszących, kasetowych i rzymskich, również można wybrać — zgodnie z potrzebą determinowaną przez konkretne okno — rolety plisowane na wymiar. Podczas zakupu trzeba podać zarówno szerokość, jak i wysokość całej konstrukcji. Wymaga to przeprowadzenia dokładnych wymiarów zgodnie z określonym sposobem montażu: na ramie okiennej lub w świetle szyby. Rolety plisowane są dostępne w pełnej gamie kolorystycznej, zarówno w odniesieniu do tkaniny, jak i samego mechanizmu i jego osłon.

Innowacyjny system regulacji rolety

Zasłaniając w ciągu dnia okno typową zasłoną, wnętrze traci niemal w pełni dostęp do naturalnego oświetlenia. Tradycyjna roleta pozwala na przesłonięcie części okna, ale tylko od góry, a więc przez dolną część szyby domownicy wciąż pozostają widoczni. Rolety plisowane mają tę właściwość, że mogą zostać rozsunięte od dołu do góry — dzięki temu wnętrze mieszkania staje się oazą prywatności, ale wciąż do pomieszczenia dociera część promieni słonecznych. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, znacząco zmieniające podejście do manipulowania roletą w ciągu dnia.

Dostępne również dla okien połaciowych

Okna dachowe są najczęściej niewielkimi otworami doświetlającymi pokoje użytkowe na poddaszu. Współczesne i bardzo popularne projekty domów z dwuspadowymi dachami zakładają ich wykonanie niemal w każdym przypadku. W trakcie użytkowania bardzo szybko okazuje się, że również i ich — choć nie mają takiego wpływu na prywatność, jak okna pionowe — nie można pozostawić bez przysłon. Szczególnie w miejscach sypialnych oraz w pokojach dziennych bardzo ważna jest możliwość pełnego zaciemnienia przestrzeni w nocy, a także uzyskania rozsądnej dystrybucji światła słonecznego za dnia. W takim miejscu plisy dachowe odegrają swą rolę idealnie, przykładów można szukać, odwiedzając stronę marki Karnix, wiodącego producenta plis - https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.


Czy zawsze warto ulegać trendom? Z pewnością do wielu rzeczy należy pochodzić z dużą dozą rozsądku, rozważając nie tylko kwestie stylistyczne, ale i praktyczne. Często odważne i modne rzeczy bardzo szybko wychodzą z obiegu, lecz w przypadku rolet plisowanych nie ma realnych obaw o taki efekt. Ich niezaprzeczalne walory użytkowe, połączone z bardzo przystępnym wyglądem sprawiają, że coraz częściej będą pojawiać się w polskich mieszkaniach i jeszcze długo się z nich nie wyprowadzą.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone