Zamknij
REKLAMA

Co wpływa na dobre samopoczucie dzieci w stresujących dla nich chwilach?

15:35, 08.07.2020 | J.R
Skomentuj

Dobre samopoczucie to podstawowa cecha szczęśliwego człowieka. Składa się na nie wiele czynników, które zależnie od sytuacji różnią się  i nie zawsze mamy na nie wpływ. W przypadku naszych pociech zdarza się, że często sami mamy znaczącą rolę w osiągnięciu tego szczęścia. Co tak naprawdę wpływa na dobre samopoczucie i co możemy robić, by zdobyć je szybciej? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!

Czy na co dzień dbasz o dobre samopoczucie dziecka?

W życiu codziennym nie zastanawiamy się często, czy nasze postępowanie ma dobry wpływ na samopoczucie własnego dziecka. Ludzie wychodzą z założenia, że ich zasady, przyjęte normy dotyczące życia codziennego są dobre. No bo kto robi coś, co jest niezgodne z własnym sumieniem? Jeśli zdarzy się, że nieświadomie popełnimy błąd, to wyciągamy z tego wnioski i staramy się go więcej nie popełniać. Idąc tym tokiem myślenia, dajemy własnym dzieciom tylko to, co jest dobre.

W życiu każdego człowieka przychodzą dni zadumy, gdy wszystko staje się wielkim znakiem zapytania i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno, to co robimy i to, co ofiarujemy bliskim, jest wystarczające. W życiu każdej rodziny miłość jest okazywana na inne sposoby. Dla jednych gestem miłości będzie pyszne śniadanie czekające na stole, a dla drugich wspólny wieczorny spacer. Nie ma odgórnie wyznaczonych zasad, mówiących co trzeba robić, by dbać o drugą osobę i okazywać jej miłość.

Jak odróżnić rodzaj samopoczucia naszej pociechy?

Zdecydowanie każdy rodzic posiadający starsze dzieci umie odróżnić jego nastawienie, czy rodzaj samopoczucia. Czasem nawet drobne gesty mogą nam zdradzić, że pomimo uśmiechu na twarzy, w myślach naszego dziecka są pewne zawirowania. Zdarza się tak, że na pewne sytuacje nie mamy zwyczajnie wpływu i choć byśmy stawali na głowie, nie zmienimy tego.

Cechy, które najczęściej wskazują na pogorszenie samopoczucia, to:

 • - rozdrażnienie,
 • - wyciszona postawa,
 • - unikanie rozmów i kontaktu wzrokowego,
 • - brak apetytu,
 • - zaburzenia snu,
 • - płaczliwość.

Czy znasz trzy podstawowe czynniki, o które zawsze warto zadbać?

Trzema podstawowymi rzeczami, o które zawsze warto zadbać, by życie nasze i naszej pociechy było lepsze, to:

 1. sen,
 2. jedzenie,
 3. miła atmosfera.

Dbając o to, by te czynniki w życiu były zaspokojone, mamy pewność, że połowa sukcesu została osiągnięta :)

Szkoła - stres dla dziecka?

Etap szkoły w życiu zarówno dziecka, jak i rodzica jest niekiedy dość stresujący. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim najpierw należy zacząć od zaspokojenia wcześniej wymienionych cech. W następnej kolejności warto się zastanowić, jakie jeszcze czynniki mogą mieć znaczący wpływ na samopoczucie dziecka. Mogą to być:

 • - dobre relacje z nauczycielem,
 • - atmosfera w szkole,
 • - relacje z rówieśnikami,
 • - wygodny strój.

Ostatni punkt może wydawać się dość zastanawiający, natomiast zawsze warto zacząć od tych podstawowych rzeczy, na które mamy wpływ.

Czy kiedykolwiek w życiu miałeś sytuację, że spędzany czas był naprawdę miły, a obcierający but, czy za ciasny kołnierzyk ciągle przeszkadzał w zebraniu myśli? Dobór wygodnego i odpowiadającego nam stroju, by dzień do końca pozostał udany, to jedna z ważniejszych rzeczy. Z reguły rodzice poświęcają dużo uwagi, by zapewnić komfort fizyczny dzieciom, lecz przy okazji dodatkowych stresujących sytuacji w szkole, można jeszcze bardziej się o to postarać. Polecamy wysokiej jakości ubrania dziecięce Mayoral dostępne w naszym sklepie internetowym

Jakie ubrania wybrać?

Aby samopoczucie dopisywało, a dzień zakończył się wyjątkowo miło, zachęcamy zwrócić uwagę, jakie ubrania znajdują się w szafie naszego dziecka. Wybierając gotowy zestaw ubrań, warto skupić się na tym, by były dobrane odpowiednio do pogody, temperatury i rodzaju wykonywanej aktywności. Jeśli dziecko trenuje jakiś sport albo drogę do szkoły pokonuje rowerem, dobierzmy strój tak, by nie krępował ruchów i był wykonany z przewiewnego materiału. Dobre jakościowo i wyprodukowane z należytą starannością ubrania dla dziewczynek znajdziesz na sklepie olalakids.pl. Gdy dziecko będzie miało zaspokojone podstawowe czynniki, które mają wpływ na dobre samopoczucie, będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by każdy jego dzień był coraz to lepszym.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz