Zamknij
REKLAMA

Jak wziąć pożyczkę online? Czy istnieją pożyczki na 500+ lub alimenty?

07:45, 11.12.2020 | J.R
Skomentuj

Szukasz firmy pozabankowej, która jest w stanie zaoferować szybką pożyczkę bez dużej ilości formalności? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się m.in. czym jest RRSO, zdolność kredytowa oraz jak starać się o pożyczkę online. Słyszeliście kiedyś o pożyczkach na 500+? Czy faktycznie istnieją? Odpowiedzi znajdujemy w porównywarce pierwszej pożyczki bez odsetek online - TwojaPierwszaPożyczka.pl.

Czym charakteryzuje się pożyczka online? 

Pożyczka online jest zobowiązaniem często krótkoterminowym. Można ją wziąć bez konieczności wychodzenia z domu. Co ciekawe niektóre pożyczki są dostępne nawet i w nocy. W większości przypadków są one przyznawane bez problemów. Sprawdź czy istnieją pożyczki "ze 100% przyznawalnością": https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczka-100-procent-przyznawalnosci/.  Co ważne przy udzielaniu zobowiązania nie zawsze sprawdzany jest BIK, ale biura informacji gospodarczej sprawdzane są praktycznie zawsze.

Decydując się na pożyczkę online, należy zwrócić uwagę na elementy pożyczki, jakimi są prowizja czy RRSO.

Czym jest RRSO?

RRSO jest jednym z podstawowych elementów składających się na końcową ratę kredytu. Wyraża się go jako wartość procentową całkowitej kwoty kredytu w skali roku .Dzięki wartości RRSO klient może porównać ze sobą oferty danych kredytów konsumenckich. Wskaźnik nie tylko uwzględnia koszty zaciągniętej pożyczki, ale również okres spłaty zobowiązania.

Każdy z pożyczkodawców ma obowiązek podania wysokości RRSO do wiadomości pożyczkobiorcy w momencie przedstawiania oferty.

banknoty 200 złotych i zegarek

Warunki przyznania pożyczki online 

Aby pożyczkodawca przyznał pożyczkę online, należy przejść sprawnie proces rozpatrywania wniosku. Można go podzielić na kilka kroków:

  1. Pierwszy etap to zestawienie ze sobą wstępnych parametrów firm pożyczkowych. W internecie spokojnie można odnaleźć porównywarki szybkich chwilówek. Należy zwrócić uwagę na kwotę, czas spłaty oraz wartość prowizji i RRSO. W zestawieniach ujęty jest również czas rozpatrywania wniosku oraz wysłanie pieniędzy na konto. Z takich porównywarek można przejść na stronę www konkretnego pożyczkodawcy i zapoznać się z aktualną ofertą.
  2. Drugi krok to wybranie kwoty oraz okresu kredytowania danego zadłużenia. Należy zarejestrować się poprzez formularz. Konieczne jest podanie podstawowych danych kontaktowych tj.: PESEL-u, serii i numeru dowodu osobistego, źródła dochodu. Jeżeli nie ma się stałego dochodu, należy to również zawrzeć w formularzu.
  3. Ostatnim krokiem jest weryfikacja tożsamości. Dzieje się to za sprawą wysłania przelewu weryfikacyjnego lub zalogowania się do własnego rachunku osobistego poprzez aplikację Instantor/Kontomatik. Przelew opiewa najczęściej na wartość jednego grosza lub złotówki. Należy to zrobić na wskazane konto instytucji pożyczkowej. 

Następnie pożyczkobiorca oczekuje rozpatrzenia wniosku. Okres ten waha się od kilkunastu minut do maksymalnie jednego dnia roboczego. W tym czasie może odbyć się rozmowa z przedstawicielem, którego zadaniem jest potwierdzenie danych zawartych we wniosku. Jeżeli decyzja jest pozytywna, środki są wypłacane.

Jakie są cechy pożyczki 500 plus i na alimenty? 

Wśród znanych pożyczek online można znaleźć tzw. pożyczki na 500 plus i alimenty. Polegają one na oparciu zobowiązania na dochodach pochodzących na jednym lub obu z tych świadczeń. W większości firm warunki ich przyznawania są takie same, jak dla standardowych pożyczek online. Jedyne co trzeba przedstawić to: 

  • dowód osobisty i polskie obywatelstwo,
  • stałe zamieszkanie lub zameldowanie na terenie państwa polskiego,
  • stałe źródło dochodu oraz zdolność kredytowa,
  • status konsumenta,
  • konto bankowe, aktywny telefon komórkowy, adres mailowy.

rewers banknotu 200 złotych

Rankingi chwilówek na raty

W internecie systematycznie publikowane są zestawienia i rankingi ofert. Co ważne, chwilówki na raty przyznaje się już na dłuższy okres, nie tylko 3 – 12 miesięcy, ale nawet 2 – 5 lat. Jeżeli szukasz zestawienia chwilówek, zdecyduj się zajrzeć do rankingu chwilówek. Więcej informacji o ofertach poszczególnych firm ratalnych możesz znaleźć na stronie: https://www.twojapierwszapozyczka.pl/oferty-pozyczek-ratalnych/.

_____________

Jakie kosmetyki wybrać?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz